Шестзвездна Англия прегази Панама и е на осминафинал! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хари Кейн с хеттрик, излезе начело при голмайсторите

Англия разгроми Панама с 6:1 и се класира на осминафиналите на Мондиал 2018.

Макар и по куриозен начин, Хари Кейн, пък вече е лидер сред голмайсторите, след като изригна с хеттрик.

С победата "трите лъва" се изравниха с Белгия на върха. И двата отбора имат по 6 точки и голова разлика 8:2, като в директния двубой помежду им ще стане ясно кой ще завърши като лидер в група "G".

Срещата днес поднесе доста емоции, особено през първото полувреме, когато англичаните вкараха цели пет гола.

Джон Стоунс откри шоуто в 8-ата минута, когато вкара с глава при центриране от корнер, а минути по-късно Кейн удвои резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джеси Лингард. Така "трите лъва" набързо дръпнаха с 2:0 и бе въпрос на време да вкарат още попадения.

Третото падна в 36-ата минута, когато Лингард с красив удар извън наказателното поле завърши двойно подаване с Рахийм Стърлинг за 3:0.

До края на полувремето англичаните стигнаха до още две попадения, дело отново на Стоунс с глава, както и на Кейн, отново от дузпа.

Вторите 45 минути се доиграваха, като селекцията на Гарет Саутгейт видимо намали темпото на игра.

Кейн вкара своя хеттрик, след като изстреля на Лофтъс-Чийк рикошира в него и се отклони във вратата за 6:0!

Панама все пак вкара почетно попадение, с исторически статут, тъй като е първо за тима на световни финали!

Резервата Балой засече центриране от левия фланг и оформи крайния резултат 6:1 за Англия!

Англия - Панама 6:1