Белгия не влезе в сметки и спечели последната група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Англия загуби и ще има по-лек път напред, ако преодолее Колумбия

Белгия победи с минималното 1:0 отбора на Англия и спечели група G на Мондиал 2018.

Двата отбора сякаш нямаха желание да оглавят крайното класиране на потока, макар че преди срещата имаха равни точки и единствено по-малкото получени картони от англичаните ги нареждаха на първото място.

То води до осминафинал срещу Япония, но при евентуален успех след това белгийците ще срещнат победителя от мача Бразилия – Мексико, а и наглед по-трудни съперници след това.

Така двамата треньори направиха общо 17 промени в стартовите си състави, излизайки на практика с резервните си отбори, като Гарет Саутгейт направи 8 рокади, а колегата му Роберто Мартинес – 9.

Въпреки липсата на големите си звезди Еден Азар, Кевин Де Бройне и Ромелу Лукаку обаче „червените дяволи“ стояха по-добре на терена и още в шестата минута Юри Тиелеманс отправи силен удар, но Джордан Пикфорд спаси.

В деветата минута пък Аднан Янузай центрира към пеналта, където Маруан Фелайни свали с глава към Мичи Батчуай, който успя да преодолее объркания вратар Джордан Пикфорд, но капитанът Тим Кейхил изчисти от голлинията.

До почивката попадения не паднаха, но малко след нея Аднан Янузай вкара красив гол, който се оказа победен.

В 51-ата минута бившият футболист на Манчестър Юнайтед финтира Дани Роуз и с удар в далечния ъгъл на остави шансове на вратаря – 1:0.

Англия все пак можеше да отговори в 66-ата минута, когато Маркъс Рашфорд бе изведен сам срещу вратаря след една бърза атака на Англия, но не отправи добър завършващ удар и топката премина встрани от вратата на Тибо Куртоа.

До края белгийците можеха да реализират и още попадения, ала Маруан Фелайни и Мичи Батчуай направиха пропуски.

Все пак „червените дяволи“ спечелиха мача, а с това и групата, финиширайки с пълен актив от 9 точки, докато Англия остана с 6 и ще играе срещу Колумбия в осминафиналите.