Кавани класира Уругвай на четвъртфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят на ПСЖ се контузи, след Меси и Роналдо е аут от Мондиала

Уругвай победи с 2:1 Португалия и продължава на 1/4-финалите от Мондиал 2018. Големият герой на вечерта беше Единсон Кавани, който отбеляза и двете попадения за тима на Оскар Табарес. В спор за място в топ 4 южноамериканците ще срещнат Франция. По-рано днес "петлите" изхвърлиха Аржентина с 4:3, а след Лионел Меси и Роналдо ще трябва да догледа първенството по телевизията.

Уругвай нанесе своя удар още 7-ата минута. Луис Суарес центрира към Кавани, който с глава простреля Руи Патрисио - 1:0.

Португалците отговориха с удар на Жозе Фонте, който мина покрай вратата.

В 22-ата Суарес стреля от фаул. Топката мина през стената, тупна пред вратаря, но Патрисио спаси.

Десетина минути след това и Кристиано получи шанс да изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Мощният му шут обаче спря в стената.

Секунди преди края на първото полувреме удар на Кавани от движение излезе в аут.

Втората част започна с удар на Суарес към вратата на Португалия. Нападателят на Уругвай се възползва от неразбирателство между Руи Патрисио и Пепе, но стреля неточно.

В 55-ата минута иберийците успяха да изравнят. Пепе се разписа с глава след центриране на Герейро - 1:1.

Радостта им обаче трая кратко. Седем минути по-късно Пепе сбърка, Кавани получи топката и с едно докосване я прати в далечния ъгъл на поругалската врата за 2:1.

Двайсетина минути преди края героят Кавани се контузи и беше сменен принудително.

Португалия натисна, но Уругвай се бранеше геройски.

Удар на Герейро извън наказателното поле мина над вратата. Хименес пък прострелно центриране на Бернардо Силва. Мануел Фернандеш пък стреля слабо и топката беше уловена без проблем от Муслера. В добавеното време Куарешма също не успя да преодолее вратаря на южноамериканците.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УРУГВАЙ: 1. Муслера, 2. Хименес, 3. Годин, 6. Бентанкур, 8. Нандес, 9. Суарес, 14. Торейра, 15. Весино, 17. Лаксалт, 21. Кавани, 22. Касерес;
Селекционер Оскар Табарес

ПОРТУГАЛИЯ: 1. Руи Патрисио, 3. Пепе, 5. Рафаел, 6. Фонте, 7. Роналдо, 10. Жоао Марио, 11. Бернардо, 14. Уилям Карвальо, 15. Рикардо, 17. Гуедеш, 23. Адриен;