ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВЪРНА! Англия на полуфинал след 28 години (ВИДЕО+СНИМКИ)

Магуайър и Деле Али събориха "шведската стена"

Англия спечели с 2:0 срещу Швеция и след 28 години отново ще играе 1/2-финал на Световно първенство. За последно островитяните пробиха в топ 4 на Мондиала през 1990 година. Тогава те останаха четвърти.

Тимът на Гарет Саутгейт изигра много добър мач и с попадения на Хари Магуайър и Деле Али събори "шведската стена". В досегашните  чети мача момчената на селекционера Яне Андерсен бяха допуснали едва два гола - срещу Германия.

На полуфиналите Англия ще срещне победителя от мача Русия - Хърватия, който се играе по-късно днес.

В петата минута грешка на шведите можеше да им струва скъпо. Пасът на Деле Али към Хари Кейн обаче беше неточен. В 19-ата бърза контра на Англия завърши с хубав удар на Кейн извън наказателното. Топката обаче мина покрай вратата.

След половин час игра тимът на Гарет Саутгейт все пак стигна до гол. Хари Магуайър се разписа с глава след центриране от корнер - 1:0.

В заключителните секунди на първата част Джордан Хендерсън хвърли перфектен пас към Стърлинг, който се озова сам срещу вратаря. Робин Олсен се хвърли в краката му и спаси тима си от ново попадение.

Второто полувреме започна с удар с глава на Берг и блестящо спасяване на Пикфорд.

В 59-ата минута Деле Али направи резултата 2:0. Той засече с глава центриране на Джеси Лингард и от малкото наказателно поле простреля вратаря на шведите.

Веднага след това Клаесон можеше да върне едно попадение, но Пикфорд не му позволи. Футболистът на "тре кронур" стеря от движение след подаване на Берг. Английският вратар демонстрира отличен рефлекс и спаси.

В 71-ата минута ново феноменално спасяване на Пикфорд спря шведите да се върнат в мача. Вратарят извади опасен удар на Берг от точката за изпълнение на дузпа.

Лингард опита удар извън наказателното поле, който бе блокиран от Аугустинсон в 82-ата минута.

В добавеното време Аугустинсон изпълни пряк свободен удар. Топката обаче мина високо над вратата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ШВЕЦИЯ: 1. Олсен, 3. Линдельоф, 4. Гранквист, 6. Аугустинсон, 7. Ларсон, 8. Екдал, 9. Берг, 10. Форсберг, 16. Крафт, 17. Клаесон, 20. Тойвонен;
Селекционер Яне Андерсон

АНГЛИЯ:  1. Пикфорд, 2. Уокър, 5. Стоунс, 6. Магуайър, 7. Лингард, 8. Хендерсон, 9. Кейн, 10. Стърлинг, 12. Трипиър, 18. Йънг, 20. Деле Али;