Левски стигна дъното!!! Падна и в Лихтенщайн! (ВИДЕО)

"Сините" безобразни срещу Вадуц, продължават с европровалите

Левски допусна нова издънка в Европа, като този път дестинацията беше Лихтенщайн. "Сините" играха слабо и загубиха с 0:1 гостуването си на местния Вадуц, който се състезава с променлив успех във втора швейцарска дивизия. Реваншът от първи квалификационен кръг е след седмица на "Герена".

Сериозна агитка подкрепяше Левски от трибуните на ст. "Рейнпарк". Явно изнервени от резултата на почивката феновете изпуснаха нервите си и бяха предупредени, че ако продължат с расиските скандирания мачът може да бъде прекратен.

Левски е в серия от 12 поредни гостувания в Европа без победа.

Делио Роси не можеше да разчита на един от най-добрите си футболисти - Паулиньо и Фелипе Нашименто. Двамата въобще не заминаха с отбора. Минути преди началото на двубоя италианецът получи нов удар. Той беше принуден да се лиши и от услугите на Хали Тиам, който се контузи на загрявката. Вместо него на терена се появи Антъни Белмонт.

Мачът започна с опасност пред вратата на домакините. Иван Горанов центрира, но ударът на Серджиу Буш беше спасен без проблеми от вратаря Андреас Хирцел.

"Сините" продължиха да владеят топката, но съперникът им се защитаваше добре. Така се стигна до 14-ата минута, когато Вадуц изненадващо поведе в резултата. Мохамед Кулибали получи топката и с хубав удар извън наказателното поле направи Божидар Митрев безпомощен - 1:0.

След попадението домакините заиграха на контра. В 22-ата минута опасен изстрел от фаул на Гаич беше изваден в корнер от Божидар Митрев. Малко след това Яблонски можеше да изравни, но не успя да уцели топката след центриране от корнер.

В 30-ата минута Мунтвилер беше близо до това да си отбележи автогол, но Хирцел се намеси. В 39-ата пък опасна контра на Вадуц завърши с удар на Досу, при който топката минава над вратата на Божидар Митрев.

През второто полувреме Левски се хвърли да търси изравняване. Само за пет минути Буш на два пъти застраши вратата на Вадуц, "сините" изпълниха два корнера, а Белаид се размина с центриране на Жорди Гомес.

В 59-ата минута хубава атака на "сините" завърши с центриране на Иван Горанов към Давиде Мариани, който се хвърли на шпагат, но въпреки това не успя да засече топката.

Десетина минути след това Цветкович се възползва от грешка на съперниковата отбрана, влезе в наказателното поле и потърси Буш, но защитник на Вадуц изчисти с глава.

Делио Роси потърси промяна, като извади Кабрал и Буш и пусна на тяхно място Станислав Костов и Станислав Иванов, което обаче не помогна особено. До края Левски продължи да атакува, но липсваха идеи и сега на "сините" им предстои седмица да помислят какво трябва да променят, за да не започнат да копаят дъното в евротурнирите.