ФАНТАСТИЧНО! ЕвроСлавия счупи 54-годишна прокоба! (ВИДЕО)

"Белите" надиграха тотално Илвес Тампере, Момчил Цветанов със "златен гол"

След 54 години Славия отново спечели като гост в Европа. "Белите" победиха с 1:0 Илвес Тампере и направиха голяма крачка към класиране във втория квалификациенен кръг на Лига Европа. Ревъншът с финландците е след седмица в София.

Столичани нямаха успех при гостуване в турнирите от далечната 1964 година. Тогава Славия надви с 2:0 Корк Селтик в Ейре и се класира на осминафиналите за КНК.  В следващите 23 мача извън България тимът беше записал едва 3 равенства и цели 20 загуби.

Славия изигра много добро първо полувреме, в което превъзхождаше тотално съперника си. "Белите" удариха греда, а гол на Милен Гамаков беше отменен. Тимът на Златомир Загорчич заслужаваше да се прибере с аванс на почивката, но това не се случи.

Първата сериозна опасност беше пред вратата на "белите". В 12-ата минута Мариус Нубиси беше изведен само срещу вратаря, но Петков успя да избие в ъглов удар.

120 секунди по-късно Момчил Цветанов комбинира с Карабельов, който стреля, но топката срещна страничния стълб.

В 26-ата минута топката се озова в мрежата зад вратаря на Илвес. Голът на Милен Гамаков обаче не беше зачетен заради засада. На повторенията не се видя ясно дали съдията е взел правилното решение.

Малко преди края на полувремето на Георги Петков му се наложи два пъти да демонстрира високата си класа. Веднъж, след опасно изпълнение на корнер, а след това и при удар отблизо на Таминен, макар в последствие съдията да маркира засада.

След почивката домакините натиснаха.  Най-сериозното положение дойде след грешка на Гамаков в средата на терена, но при последвалото разбъркване Александров изчисти далеч от вратата.

Последва серия от корнери пред вратата на Петков, който обаче беше много сигурен в своето поле. В 55-ата минута Сира, а след това и Нубиси обаче пропуснаха да вкарат. В 62-ата Нубиси стреля от близо, но Георги Петков извади топката с крак и опази вратата си суха.

Славия дочака звездния си момент и в 80-ата минута откри резултата. Галин Иванов пусна извеждащ пас към Цветанов, който стреля покрай вратаря за 0:1.

До края на мача Славия действаше предпазливо и не позволи на съперника да застраши Петков.

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона