ПОТВЪРДЕНО: Каре титуляри на ЦСКА пропускат мача с австрийците

Енрике е със счупена ключица, съобщиха от „Българска армия“

Четирима от основните футболисти на ЦСКА ще пропуснат първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу австрийския Адмира Вакер.

Масов бой след края на реванша с Рига, спечелен след дузпи, доведе до два директни червени картона, получени от капитана Николай Бодуров и халфа Кристиян Малинов, а още в редовното време на мача в Латвия (0:1) бе изгонен Тиаго Родригес.

Освен трите наказания, срещата донесе и още една лоша новина на треньора Нестор Ел Маестро, тъй като в нея травма получи Енрике Рафаел.

Той се контузи в 104-та минута на мача, след като бе съборен от съперник, който впоследствие падна върху него.

Енрике беше закаран в болница, където му беше направена рентгенова снимка, на която се вижда, че той е със счупена ключица, съобщиха от „Българска армия“.

Положителен е фактът, че няма разместване на костта и не се налага операция, но бразилецът ще е с гипс в продължение на месец, след което ще започне рехабилитация.

Така новият наставник на „червените“ ще трябва да прекроява титулярния си състав за домакинството в четвъртък на Адмира в Лига Европа.

Преди това ЦСКА приема Локомотив Пловдив в неделя от 20:45 часа за старта си в Първа лига.

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона