Мощен ЦСКА прекърши Локо (Пд) през второто полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Армейците" поведоха в Първа лига след голове на нови попълнения

ЦСКА започна ударно новия сезон на Първа професионална лига, побеждавайки с 2:0 на „Българска армия” гостуващия Локомотив Пловдив. „Армейците” напълно заслужиха трите точки, след като диктуваха темпото на игра през целия мач, а „железничарите” имаха само епизодични атаки без да стигнат до чисто голово положение. Нестор Ел Маестро записа своя дебют начело на ЦСКА в Първа лига с победа, а новото попълнение Мауридес се отчете с гол в 52-ата минута. Първи гол с екипа на „армейците” отбеляза и Жоржиньо в 62-ата минута.

ЦСКА доминираше на „Българска армия” през първите 45 минути на срещата, но футболистите на Нестор Ел Маестро не успяха да стигнат до попадение.

В първия четвърт час топката рядко излизаше от половината на Локомотив, а в 13-ата минута „армейците” изпуснаха и най-чистото положение. Жеферсон проби отляво и центрира, Милина излезе да избие, но заедно с Мауридес не успя да играе с коженото кълбо, Жоржиньо пое отдясно, но португалецът стреля встрани от опразнената врата.

Домакините не се възползваха от нова грешка на Милина в 24-ата минута. Вратарят показа несигурност, излизайки извън наказателното поле, Жоржиньо му отне топката, но реши да мами, вместо да подаде на непокрития Мауридес, и топката му бе отнета.

При контраатака в 27-ата на Локомотив Умарбаев нахлу през центъра, опита пас за Михалевич, топката стигна след рикошети в нападателя, последва нов пас – за Карагарен, но ударът му бе блокиран.

В края на полувремето Парвиз Умарбаев отправи нелош удар от сериозна дистанция, но точността му убягна и изкара в аут.

На почивката Ел Маестро направи смяна и вкара в игра Едвин Джеси, на мястото на Жанио Бикел, и това бързо даде резултат. Още в първите секунди на второто полувреме Джеси направи добър пробив отляво, центрира за новото попълнение Мауридес, но нападателят прати от точката за дузпа в аут.

В 52-ата минута Тиаго изведе с прецизен пас Джеси, резервата извади от аутлинията за Мауридес, който насочи неспасяемо в горния десен ъгъл за 1:0.

Пет по-късно Парвиз Умарбаев можеше да върне равенството, но вратарят на ЦСКА успя да избие силния удар на таджика.

Десет минути след първия гол домакините удвоиха преднината си. Жеферсон комбинира с Джеси, след което извади за Жоржиньо и португалецът отклони точно за 2:0.

Михалевич пропусна най-чистото положение за Локомотив през второто полувреме. При подаване в пеналта Чорбаджийски остана под топката, но Михалевич отправи неточен удар от 10-ина метра.

Без повече попадения домакините затвориха мача при резултат 2:0 в своя полза и оглавиха класирането в Първа лига.

Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"