Лудогорец не блесна, но стигна до удобно 1:0 над Жрински (ВИДЕО+СНИМКИ)

Козмин Моци донесе победата, Кешеру с много пропуски

Лудогорец спечели с 1:0 първия мач срещу Жрински Мостар от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Разградчани, които бяха домакини в днешния сблъсък, създадоха множество положения, особено през първата част, и могат да съжаляват за минималния успех. Единствения гол в мача отбеляза Козмин Моци в 16-ата минута след центриране на Вандерсон и фрапантна грешка на вратаря Солдо.

Първото полувреме в Разград започна с домакински натиск, като „орлите” можеха да открият в 8-ата минута. Лукоки нахлу отдясно, центрира за Кешеру, който спря с гръб към вратата, завъртя се бързо и нанесе силен удар, но без необходимата точност.

Васндерсон стреля от дистанция в 10-ата, а Кешеру, две по-късно, опита нов удар, но отново неточно.

В 16-ата разградчани поведоха след нелепа грешка на Солдо. Вандерсон центрира от корнер, вратарят на Жрински излезе да боксира, но остана много под топката, от което се възползва Моци, насочвайки с глава в мрежата.

Вместо обаче домакините да се възползват от момента след попадението, „орлите” отстъпиха инициативата на гостите. В 21-ата Филипович стреля директно от фаул, но не намери очертанието на вратата, а в 26-ата Ренан изби опасен удар на Чиряк.

В последните 5 минути на първото полувреме Лудогорец отново се активизира в атака, а в 42-ата Лукоки за пореден път проби на десния фланг, намери Кешеру в наказателното поле, но ударът на румънеца бе париран от Солдо.

Далече по-спокойно премина второто полувреме. Отново „орлите” имаха повече и по-чисти положения в атака, но вторият гол им убягваше.

В 54-ата Кешеру успя да нанесе удар между двама, но прати във външната страна на мрежата.

Натанаел показа отлична техника в 70-ата и след добър рейд отляво подаде за Марселиньо, той отправи плътен удар, но след рикошет домакините спечелиха само корнер.

В добавеното време Кешеру направи два пропуска в рамките на една минута, като основна заслуга резултатът да остане непроменен бе отличната намеса на Солдо, който спаси вратата си от втори гол.