ЦСКА помечта, но белгийски рефер ги върна в реалността (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" се раздадоха напълно пред 28 000 на "Васил Левски", но загубиха с 1:2

ЦСКА загуби с 1:2 от ФК Копенхаген на ст. "Васил Левски" в мач от трети квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" първи вкараха и 28 000 по трибуните започнаха да мечтаят за пореден триумф на любимците им в Европа. Гостите обаче стигнаха до пълен обрат с любезното съдействие на главния съдия Барт Вертентен. Белгиецът изгони пресилено Божидар Чорбаджийски, а освен това показа двоен критерий при фауловете в полза на ФК Копенхаген.

Този резултат прави задачата на "червените" за реванша изключително трудна.

Мачът започна с натиск на ЦСКА. "Червените" стигнаха до положение още в 3-ата минута. Бърза контра на домакините завърши с опит за подаване на Тиаго към Едвид Джеси, което обаче беше пресечено от защитник на датчаните.

Малко след това Мауридес не успя да се възползва от грешка на съперников бранител. Вратарят на ФК Копенхаген Йоронен пръв стигна до топката и улови.

В 13-ата минута шт на Кирил Десподов беше блокиран от Папаянополус. Еднин Джеси не успя да засече отбитата топка. Все пак атаката на домакините продължи, Тиаго шутира, Йоронен спаси, а при добавката Рубен Пинто стреля високо над вратата.

120 секунди след това стадионът избухна. Мауридес вкара! Той получи перфектно извеждащо подаване от Кирил Десподов и от малък ъгъл стреля между краката на Йоронен - 1:0.

След попадението ФК Копенхаген взе инициативата. "Червените" се бранеха добре и разчитаха предимно на контри.

В 20-ата минута удар на Даме Н'Дайе се отби в напречната греда на Черниаускас. По-малко от минута след това удар на Виктор Фишер от воле прелетя над вратата на ЦСКА.

Разбъркване пред вратата на ЦСКА по чудо не завърши с гол във вратата на "червените" в 31-ата минута. В крайна сметка Стивън Перейра изчисти топката далеч от наказателното поле. Последва нов удар на Фишер, който рикошира в крака на защитник на "червените" и топката излезе в корнер.

Проблемите за "армейците" започнаха в 36-ата минута, когато Несто Ел Маестро извърши принудителна смяна. Той извади контузения Джеси и пусна Жоржиньо на негово място.

В 41-ата минута ЦСКА остана с човек по-малко. Реферът видя удар на Божидар Чорбаджийски в лицето на Н'Дайе и му показа директен червен картон.

След почивката гостите се хвърлиха да търсят изравняване. В 49-ата минута удар на Расмус Фалк беше блестящо спасен от Витаутас Черниаускас.

Натискът на ФК Копенхаген се засилваше с всяка изминала минута и накрая отбраната на ЦСКА се пропука. В 64-ата минута свиреп шут на Денис Вавро от над 20 метра се оказа непосилен за Черниаускас - 1:1.

Десет минути след това датчаните вкараха още едно попадение. Николай Бойлесен влезе в накацателното поле на домакините и падна, след като беше закачен от Кирил Десподов. Главният съдия от Белгия посочи бялата точка, а зад топката застана Кенан Кодро, който направи 1:2.

В оставащите до края минути футболистите на ФК Копенаген се задоволиха да разирават топката в центъра и не поемаха излишни рискове. "Червените" пък нямаха сили да се доберат поне до изравнителет гол.