Фантастичен Мауридес спаси ЦСКА срещу Славия! 4 от 4 за "червените" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилецът вкара в 45-та и 90-та минута за 2:1 над "белите"

ЦСКА победи Славия с 2:1, а в герой на вечерта се превърна Мауридес. Бразилецът отбеляза по едно попадение в края на всяко от полувремената, за да съхрани стопроцентовия актив на "червените". Тимът на Нестор Ел Маестро има четири успеха от четири мача и е едноличен лидер в Първа професионална лига.

Трябва да се отдаде заслуженото и на Кирил Десподов, който асистира и за двата гола на Мауридес. Янис Карабельов отбеляза за Славия в средата на втората част и "белите" бяха много близо да откраднат точка от "Армията".

"Белите" можеха да шокират съперника си още в 3-ата минута, когато Милчо Ангелов получи пас от Галин Иванов, остана сам срещу вратаря, но ударът му беше слаб и Черниаускас спаси.

ЦСКА отговори с пропуск на Кирил Десподов. Той видя, че Антонис Стериакис е излязъл напред и се опита да го прехвърли. Топката обаче мина над вратата.

В 18-ата минута Мауридес подаде към Бодуров, който стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче рикошира във футболист на Славия и излезе в корнер.

Малко след това халфът на "белите" Георги Йомов за втори път се свлече на земята и треньорът Златомир Загорчич беше принуден да го замени. В игра се появи Славчо Шоколаров.

"Червените" пропуснаха отлична възможност в 29-ата минута. Малинов открадна топката от Гамаков, напредна, направи двойно с Мауридес и влезе в наказателното поле. Там той обаче беше блокиран от двама футболисти на Славия.

В 36-ата минута Десподов изпълни пряк свободен уддар. Топката се отби в гредата, удари Стериакис в гърба и отново срещна страничния стълб преди вратарят на "белите" да я улови.

Гостите си вършеха отлично работата и не даваха много шансове на ЦСКА. Големият им проблем се казваше Кирил Десподов, който подминаваше съперниковите играчи като малки гари. Нападателят беше спиран предимно с нарушения.

Всичко вървеше към логичен край на първото полувреме, когато във втората минута от добавеното време Десподов центрира отдясно и Мауридес с глава отбеляза дежурния си гол за 1:0.

Шест минути след подновяването на играта на Нестор Ел Маестро също му се наложи да прави принудителна смяна. Жанио Бикел влезе на мястото на Жоржиньо, който беше контузен от Славчо Шоколаров.

Последваха няколко удара към вратата на Славия. Десподов и на два пъти Тиаго изпробваха мерника си, но без успех.

Въпреки че изоставаха в резултата гостите продължиха да следват плана си и дочакаха своя миг. Той дойде в 66-ата минута, когато Янис Карабельов засече с глава центриране на Димитър Фелковски от фаул.

Четвърт час преди края Десподов нахлу на скорост в наказателното поле и стреля. Стериакис обаче отрази удара му.

"Белите" започнаха да бавят времето, минутите се нижеха, а феновете на ЦСКА вече виждаха как отборът им глоби първи точки за сезона. Тогава на сцената отново се появи Мауридес. Той получи топката от Десподов и с главя я насочи в далечния ъгъл на вратата на Славия - 2:1. Това беше осми гол в 7 мача за бразилецът откакто е в ЦСКА.