Литекс посече Арда (ОБЗОР)

Локомотив Сф взе трудна победа срещу дубъла на Лудогорец

Литекс изненадвощо спечели с 2:0 домакинския си мач срещу Арда от трети кръг на Втора професионална лига. Тимът от Кърджали стартира сезона с амбиция за промоция в елита, но засега не оправдава очакванията. Воденият от Елин Топузаков тим има едва четири точки и е осми в класирането. В миналия кръг кърджалии не успяха да победят и Струмска слава.

За "оранжевите" това беше първи успех от началото на първенството. Досега те имаха две загуби и бяха смятани за аутсайдер в двубоя с Арда.

Резултатът откри Кристиан Тафраджийски с глава в 11-ата минута, а в самия край на срещата Илиян Капитанов удвои.

Локомотив (София) също записа първа победа във Втора лига. "Червено-черните" надвиха трудно дубъла на Лудогорец с 1:0. Единственото попадение в квартал "Надежда" отбеляза Мартин Станкев от фаул в 9-ата минута.

"Червено-черните" имат актив от 4 точки и са девети в подреждането.

Локомотив Сф - Лудогорец II 1:0

1:0 Мартин Станкев (8')

Литекс - Арда 2:0

1:0 Кристиян Тафраджийски (13')

2:0 Илиян Капитанов (90')