Барселона вдигна купа след победа срещу Бока (ВИДЕО)

Само преди четири дни каталунците спечелиха и Суперкупата на Испания

Барселона спечели трофея от традиционния турнир “Жоан Гампер” след успех 3:0 срещу  Бока Хуниорс пред 70 089 зрители на “Камп Ноу”. Малком (18), Лионел Меси (39) и Рафиня Алкантара (67) отбелязаха за триумфа на испанския шампион. Само преди четири дни Барса спечели и Суперкупата на Испания след успех над Севиля.

Преди срещата Меси се обърна към зрителите по трибуните, приветствайки новите попълнения и обещавайки борба за всички трофеи.

В 18-ата минута Малком поби отляво, залъга съперник и стреля. Вратарят допусна топката да мине под ръката му - 1:0.

Меси увеличи аванса на каталунците в 39-ата минута, след като остана сам срещу вратаря и не сбърка - 2:0.

В 45-ата аржентинците изпуснаха страхотна възможност за гол. Вийя напредна и стреля по диагонала. Топката срещна гредата, след което попадна в Нандес, който шутира, но Самюел Юмтити изби от голлинията.

Треньорът Ернесто Валверде Валверде смени почти целия състав след почивката. Меси също напусна терена.

В 67-ата Рафиня Алкантара направи двойно подаване със Суарес, овладя на гърди и вкара за 3:0

В заключителните минути Томас Вермален стреля с глава, но вратарят на гостите се намеси впечатляващо. Две минути по-късно Рики Пиуг получи в наказателното поле и стреля покрай гредата в аут.