Локомотив излъга Ботев в Битката за Пловдив! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Илиев наказа "жълто-черните"

Локомотив спечели с 1:0 гостуването си на градския съперник Ботев в Коматево. "Черно-белите" оставиха инициативата на домакините през целия мач, но удариха в точния момент.

Ботев и Локо изиграха безлично първо полувреме.

Мачът започна с териториално превъзходство на "жълто-черните", но първият точен удар в мача беше на сметката на Локомотив. Умарбаев стреля от фаул, но право в ръцете на Даниел Кайзер.

В 28-ата минута разбъркване в полето на гостите можеше да доведе до гол, но съдията вдигна флага за засада на Кристиан Димитров.

В последните минути преди почивката темпото спадна. Ботев имаше леко игрово превъзходство, но до опасности пред Мартин Луков не се стигна.

През второто полувреме картината не се промени. Ботев продъжи да има териториален превес, но без особен успех.

В 75-ата минута факла, хвърлена от феновете на Ботев, падна до вратаря на Локомотив Мартин Луков.

Скуката на терена приключи в 78-ата минута, когато влезлия пет минути по-рано Димитър Илиев наниза гол с глава  – 0:1.

В 85-ата минута Посинкович се измъкна и тръгна към вратата на Ботев, но Кайзер отрази удара на локомотивеца.

В 89-ата минута контра за Локомотив изглеждаше много обещаващо, но Посинкович много се забави и ударът на Райков бе блокиран.

Така Локомотив си тръгна със сладка победа с 1:0 в иначе много слабия мач и събра 9 точки, спрямо 6-те, които има Ботев.

А Локомотив вече има аванс от една победа - след 107 мача 39 успеха за "черно-белите" срещу 38 за "канарчетата".

Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"