Мощен Левски мина и през Септември, 3 от 3 за Стоянович (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" показаха подобрена игра на Герена, изпуснаха разгром

Левски победи Септември с 2:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига и излезе начело в класирането. "Сините" ще трябва да изчакат развръзката на дербито Лудогорец - ЦСКА (21:00), като дори точка за "червените" ще ги свали от върха.

Мачът бе дебютен за новия треньор на Левски Славиша Стоянович пред своя публика и продължи серията от три поредни победи под ръководството на сръбския специалист.

Интересното е, че победи със същия резултат на "Герена" записаха и предшествениците на Стоянович - Елин Топузаков, Николай Митов и Делио Роси.

Двубоят започна с атаки към двете врати, но постепенно "сините" установиха контрол и първи поведоха в резултата. Кабрал получи топката по дясното крило и я пусна към Мариани в наказателното поле, а той я насочи в мрежата за 1:0.

Пет ми нути по-късно резултатът беше удвоен, след като Мариани стреля силно към вратата на Септември, Галев не се  намеси добре и притичалият Станислав Костов я вкара във вратата за 2:0. Гостите можеха да се оттеглят на почивка с гол по-малко в пасив, но Бенга, Гади и Чандъров не успяха да вкарат топката във вратата на Левски след разбъркване.

Домакините започнаха вихрено втората част и в 52-ата минута Обертан пропусна да вкара за 3:0 от няколко метра, стреляйки над вратата. Минути по-късно 19-годишният Станислав Иванов също направи сериозен пропуск и се размина с прострелно центриране на Цветкович от фланга.

Натискът на Левски доведе до ситуация в 69-ата минута, в която Обертан достави топката на крана на Кабрал, но той я спря неумело и тя срещна ръката му преди да я насочи в мрежата, а попадението му беше отменено. Ишмаел Байду даде импулс на Септември около 80-ата минута, като първо падна за дузпа, а след това стреля силно към Полачек, но без резултат. В края засада спря хубава атака на Левски, при която Нашименто остана сам срещу вратаря на гостите.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 2:0

1:0 Давиде Мариани (24')

2:0 Станислав Костов (29')

КЛАСИРАНЕТО В ПЪРВА ЛИГА

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона