"Тайфунът" Витоша продължава да вилнее в Първа лига! (ВИДЕО)

Тимът от Бистрица с трета победа, головата суша за Верея продължава

Верея допусна четвърта поредна загуба в Първа лига, след като претърпя поражение с 0:1 у дома от тима на Витоша Бистрица. Единственото попадение в мача бе дело на Стефан Христов в 88-ата минута. Вратарят на домакините Георги Георгиев направи превъзходни спасявания през мача, но в края на двубоя бе излъган от нападателя на „бистришките тигри”. Така заралии продължават с головата си суша – 5 мача без гол и само 1 точка в актива. Витоша пък има вече три победи и влезе в Топ 6 на класирането.

Двата тима не предложиха особено атрактивен футбол в първите 45 минути на двубоя, като реални голови положения почти липсваха.

Вушорович показа добра скорост в 14-ата минута, направи отличен пробив отдясно, финтира защитник на гостите и пробва удар от малък ъгъл, но прати разочароващо в аут. Гостите отвърнаха веднага и в ответната атака Стефан Христов нанесе първия точен удар за своя тим, но без да затрудни Георги Георгиев.

При изпълнение на корнер Николай Георгиев боксира, пращайки в Диара, който стреля силно над вратата.

В 34-ата минута Наско Милев технично прати в пеналта, където Лазаров засече с глава от 7-8 метра, но вратарят успя да отклони кълбото, което се отби в напречната греда.

Пет минути преди края на първата част Лазаров получи до дъгата на пеналта и изстрля истински снаряд към вратата на домакините, Георгиев обаче отново се намеси решаващо и с една ръка отби в корнер.

Даниел Кутев пробва ефектна задна ножица в 42-ата, след прецизен пас на Петко Цанков, но не намери очертанието на вратата.

Витоша продължи да бъде по-активният отбор в атака след почивката, като в 61-ата минута гостите имаха добра възможност да открият резултата, но Георги Георгиев като по чудо успя да опази мрежата си суха. След центриране от корнер футболист на гостите нанесе слаб удар с глава, топката обаче не беше изчистена навреме и Радко Мутафчийски нанесе удар от малка дистанция, който Георгиев парира с ръка.

В 80-ата Стефан Христов центрира надясно за Анти Рениа, албанецът бързо потърси удар към вратата, който бе спрян с тяло от хвърлилият се в краката му Теофилос Коуроупис.

Скоростна атака на домакините в 82-ата завърши с далечен удар на Диара, който отново не намери целта.

В 88-ата минута Ивайло Лазаров направи уникален пас за Стефан Христов отляво, нападателят бързо напредна в полето на Верея, видя че вратарят Георгиев тръгва напред и използва момента да прати топката в мрежата.

Попадението бе достатъчно за гостите да си тръгнат от „Трейс Арена” с трите точки.

ВЕРЕЯ - ВИТОША 0:1

0:1 Стефан Христов (88`)

Стартови състави:

Верея: 27. Георги Георгиев, 5. Годерзи Мачедзе, 33. Емил Йоргенсен, 15. Денис Василев, 3. Теофилос Коуроупис, 28. Ндомбоу Александер, 24. Сеидина Диара, 16. Билел Малек, 11. Милан Вушорович, 8. Денислав Станчев, 10. Антон Огнянов
Ст. треньор: Небойша Лекич

Витоша: 12. Николай Георгиев, 2. Тодор Гочев, 24. Георги Купенов, 16. Радко Мутафчийски, 18. Петко Цанков, 10. Георги Амзин, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 11. Даниел Кутев, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов
Ст. треньор: Росен Кирилов