Пламен Константинов: Нямаме време да преживяваме дълго загубата

„Иран изигра един много стабилен мач и допусна по-малко грешки от нас“, призна Гибона

„Трябва да отдадем заслуженото на Иран.“

Това каза волейболният ни селекционер Пламен Константинов след загубата на България с 1:3 в мач от световното първенство, който се проведе пред пълните трибуни на зала „Конгресна“ във Варна.

„Съперниците ни изиграха един много стабилен мач и допуснаха по-малко грешки от нас“, призна Гибона.

„Те играха по-спокойно в началото и това се отрази на сервиса ни, а това бе основното нещо, което не успяхме да използваме днес. Игран имаше много стабилно посрещане и това направи разликата. Може би най-основното нещо днес бе опитът и това, че не се получаваха някои неща. Особено по-младите момчета, когато нещо не се получава, те го преживяват по-дълго време на игрището. Във волейбола обаче минута-две са достатъчни да загубиш гейма. Нямаме време да преживяваме много загубата. Утре трябва да се настройваме за следващия мач. Надявам се да постигнем две победи до двубоя с Полша и там вече да търсим реванш.“