"Лъвовете" се завърнаха! 3:0 срещу Пуерто Рико! (ВИДЕО)

Националите си осигуриха място във втората фаза на Мондиал 2018

"Лъвовете" се завърнаха!  3:0 срещу Пуерто Рико! (ВИДЕО)
България записа втори успех на световното първенство волейбол. Тимът на селекционера Пламен Константинов се наложи с 3:0 (16, 18, категорично над Пуерто Рико в третия си двубой от група D на надпреварата, изигран пред 4000 души в зала "Конгресна" във Варна.

Двубоят бе наблюдаван на живо от президента на ФИВБ Ари Граса и шефът на БФВ Данчо Лазаров.

Тодор Скримов, който получи контузия в прасеца по време на мача с Иран, беше оставен да почива. Проблемът на Скримов не е сериозен и той ще бъде на линия за следващия мач на “лъвовете” с Куба в неделя.

България вече има два успеха и една загуба и на практика си осигури класиране за следващата фаза.

България започва в състав: Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Теодор Салпаров - либеро.

В откриващия гейм пуерториканците се държаха до първото техническо прекъсване, след което нашите се мобилизираха и излязоха напред. Блокадата проработи и разликата се увеличи. До края концентрацията се запази и "лъвовете" затвориха гейма при огромна преднина.

Гостите започнаха силно втората част, но българите бяха отлични в защита. При 9:8 Теодор Тодоров замени капитана Виктор Йосифов. Присъствието му на терена пролича и предимството на нашите се увеличи. Розалин Пенчев влезе на терена на мястото на Валентин Братоев, а геймът просто бе доигран и България поведе с 2:0.

В третия гейм пуерториканците на няколко пъти скъсиха дистанцията - при 18:13 спорна ситуация и видео повторение обърна резултата и създаде известно напрежение, но за кратко. България затвори мача след 25:21.