Лудогорец по ръба на бръснача! Шампионите биха Верея след 78-та минута! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Антон Недялков и Марселиньо спасиха тима от голям резил

Лудогорец победи доста трудно с 2:1 на своя стадион тима на Верея, който до този момент има едва две точки и не бе отбелязал гол от началото на сезона. Антон Огнянов обаче направи това на "Лудогорец Арена" през първата част. Антон Недялков със своето първо попадение за разградчани и Марселиньо донесоха успеха на шампионите.

През първото полувреме играта бе изцяло в половината на Верея, но гостите се прибраха на почивката с изненадваща преднина от един гол.

Кампаняро и Лукоки изпуснаха добри положения в първите 15 минути, а след тях късмета си опитаха Сисиньо и Вандерсон. След 30-ата минута темпото на игра спадна, а в 40-ата трибуните бяха смълчани. Верея получи право да изпълни пряк свободен удар на около 22-3 метра от вратата на Ренан, а Антон Огнянов прати топката перфектно в горния ъгъл и не остави шансове на стража на Лудогорец - 1:0 за Верея.

Това бе първо попадение за Верея от цели 1237 минути, които започнаха през миналото първенство. Последното попадение за старозагорци падна в мача срещу Ботев (Враца) миналия сезон.

В последната минута на първата част Кешерю опита задна ножица, но ударът му профуча над вратата.

Лудогорец натисна още с подновяването на играта. Кешерю и Марселиньо пропуснаха добри ситуации, а Пауло Аутори вкара втори нападател в лицето на Якуб Швиерчок. Именно той бе близо до изравняване на два пъти, но и в двата случая отличните възможности завършиха с профучаване на топката покрай вратата.

Последва още една изключителна намеса на вратаря на Верея Георги Георгиев, но малко по-късно закономерното се случи. В 78-ата минута защитата на Верея не изчисти добре топката, тя попадна в краката на Антон Недялков, който стреля от 23-24 метра по земя и прати кълбото в мрежата за 1:1.

Само 4 минути по-късно се стигна до пълен обрат. Марселиньо получи топката на границата на наказателното поле на Верея, финтира Ндомбоу и с хубав удар направи резултата 2:1 в полза на разградчани.

С успеха Лудогорец излезе временно на второ място в класирането със 17 точки. Левски е първи с 19 точки, но с мач по-малко. Третият ЦСКА има 16 и също мач по-малко от разградчани. Верея е на дъното с 2 точки.

Лудогорец - Верея 2:1

0:1 Антон Огнянов (40)

1:1 Антон Недялков (78)

2:1 Марселиньо (82)

СЪСТАВИТЕ:

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 30. Моци, 10. Кампаняро, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю

ВЕРЕЯ: 27. Георгиев, 77. Ахмед, 6. Иванов, 5. Мунин, 3. Коуроупис, 88. Тевия, 28. Александер, 10. Огнянов, 11. Вушорович, 7. Танев, 16. Малек