България отнесе Куба и си би печат за "Арена Армеец" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Лъвовете" показаха мощ пред 6000 фенове във Варна

България записа трети успех на световното първенство, на което страната ни е домакин заедно с Италия. Състезателите на Пламен Константинов се наложиха над Куба с 3:0 (22, 16, 18) в четвърти двубой от група D от надпреварата, изигран пред над 5000 души в зала "Конгресна" във Варна.

Успехът на 100 процента ни гаратира участие във втория етап, който ще се проведе в столичната зала"Арена Армеец".

Двата тима започнаха равностойно. При 10:7 нашите натрупаха добра преднина, но позволиха на кубинците да я стопят. А след това  Пламен Константинов поиска видео повторение при 21:17, което промени резултата в наша полза. Тодор Скримов влезе на мястото на Валентин Братоев. Ката цяло българският тим успя да спре кубинската атака и да затвори при 25:22.

Вторият гейм стартира идентично. При първото техническо прекъсване "трикольорите" водеха с разлика. Волейболистите на Николас Бибес опитаха да се върнат в играта, но не успяха. Сервисът на Николай Пенчев буквално обезсили съперника, което предначерта и изходът на гейма.

В третата част българите отново доминираха и оставиха без шанс кубинските волейболисти. "Лъвовете" бяха по-класният отбор и това личеше до самия край. Атака на Розалин Пенчев постави край на двубоя след 25:18.

Така националите се бетонираха третата си позиция в група D и ще продължат участието си на Мондиала в столичната "Арена Армеец". "Лъвовете" имат в актива си 9 точки (3 успеха), същият актив имат и първите два отбора - Полша и Иран, но с мач по-малко.

Топреализатор стана Николай Учиков със 17 точки (2 аса), Светослав Гоцев и Валентин Братоев приключиха с по 9 точки (1 блокада, 2 аса) (2 блокади, 1 ас).

За Куба Мигел Суарес завърши с 13 точки (2 блокади), 12 добави Осниел Мелгарехо (1 ас).