Бензинът на Левски свърши на „Лаута”, ЦСКА остава на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Храбър Локо Пд спря "сините" с 1:0

Локомотив Пловдив прекъсна победната серия на Левски и нанесе първа загуба на „сините” под ръководството на Славиша Стоянович. „Железничарите” спечелиха на „Лаута” с минималното 1:0, като единственото попадение отбеляза Анте Аралица в 14-ата минута. Така Левски не успя да измести ЦСКА от първото място в класирането, като остава на второ място с еднакъв брой точки като „армейците” – 19. Локомотив пък се изкачи на 5-ата позиция в класирането, като момчетата на Бруно Акрапович имат в актива си вече 13 точки.

Първото полувреме премина под знака на грубата игра, като реферът Станислав Тодоров трябваше да се намесва още в 3-ата минута, когато Белмонт и Буна се спречкаха, за което получиха и жълти картони. До края на полувремето още петима играчи бяха санкционирани, сред които и резервният вратар на Левски Божидар Митрев, който отправи реплика към арбитъра.

В 14-ата минута Умарбаев центрира отдясно в пеналта на гостите, Анте Аралица надскочи Тиам и насочи с глава към десния ъгъл на вратата, а Полачек не успя с плонж да избие – 1:0.

До края на полувремето чисти положения липсваха изцяло, като играта често бе накъсвана от нарушения. Така на Локомотив се оттегли на почивка с гол аванс.

След почивката Левски се настани трайно в половината на Локомотив и подложи на сериозен натиск отбраната на Локомотив, който опитваше да отговори с епизодични контраатаки.

Паулиньо замени на почивката Давиде Мариани и определено донесе импулс в играта на „сините”, а в 67-ата минута в игра влезе и Вашчук. Естонецът направи отличен пас за Обертан, минута след влизането си, но ударът на французина бе блокиран от футболист на домакините.

Офанзивата на гостите продължи до края на срещата, а в добавеното време Буш бе изключително близо до изравняване, но Луков излезе и скъси ъгъла, избивайки топката.

В последната минута от двубоя вратарят на Левски Мартин Полачек се включи в атака на „сините” след корнер, но отново без очаквания резултат и домакините затвориха мача при 1:0 в своя полза.