ОБЗОР: Монтана нанесе първа загуба на Царско село (РЕПОРТАЖИ)

С човек по-малко ЦСКА 1948 падна в Ловеч

Монтана спечели с 2:0 срещу Царско село в дербито от 7-ия кръг на Втора лига. Поражението е първо за столичани от началото на този сезон. Николай Цветков беше точен в 33-ата минута. Сергей Георгиев удвои в 53-ата минута.

Домакините излязоха на второ място с 13 точки, пет по-малко от лидера Царско село.

Георги Минчев от гостите отправи първия точен удар в 10-ата минута. Ивайло Василев обаче спаси. Антонио Георгиев стреля с глава в 26-ата минута, но вратарят на домакините отново не позволи топката да влезе във вратата му.

В 33-ата минута Монтана поведе. Борислав Дамянов изведе Атанас Илиев зад защитата, той  до аутлинията и центрира остро към връхлитащия Николай Цветков, който се хвърли на шпагат и вкара за 1:0. Попадението беше негово първо за клуба.

Секунди преди края на първата част Веселин Минев спаси гостите от втори гол. Опитният капитан изби топката от голлинията.

В 50-ата минута след остро влизане на Марко Прелеевич Атанас Илиев беше контузен и беше заменен принудително. На негово място се появи Димитър Георгиев се появи на терена. Именно той вкара втория гол за Монтана в 53-ата минута.

В 68-ата минута Цветков излезе сам срещу Росен Андонов, но вратарят спаси. Николай Дюлгеров също влезе в игра за гостите. Именно той имаше претенции за дузпа, съдията Неделчо Гаджалов обаче остана безмълвен, а Кацаров стреля от малък ъгъл, но Василев спаси.

В края на мача гостите останаха с 9 души, след като Веселин Минев и Пламен Тенев бяха изгонени за по два жълти картона.

В последния мач от кръга Литекс спечели с 1:0 срещу един от претендентите за промоция ЦСКА 1948 у дома. Денислав Мицаков вкара в 59-ата минута с шут от 30 метра.

В началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт и респективно червен картон на Веселин Васев. Загубата е първо за тима на Петко Петков.