ДРАМА: Берое открадна в края точка от Велико Търново! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Етър пропусна да победи старозагорци на „Ивайло“ след гол от нищото на Боби Цонев в 88-ата минута

Късен гол помогна на Берое да продължи серията си без загуба срещу Етър!

Първият мач от деветия кръг на Първа лига се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново и завърши при резултат 1:1, a така старозагорци останаха непобедени от „виолетовите“ в шест поредни мача.

Берое започна по-добре и още в четвъртата минута Мартин Камбуров бе оставен абсолютно сам пред границата на вратарското поле, ала с глава не можа да насочи топката във вратата и стреля в аут.

Етър от своя страна разчиташе на контраатаки и след една такава успя да открие резултата с красиво попадение.

То падна в 18-ата минута, когато Даниел Младенов получи извеждащ пас и стартира от центъра, за да напредне по фланга, да финтира бранител и да намери връхлитащия Флорент Боджадж.

Последният пък без да се замисли отправи мощен удар от ждроб и направи безпомощен Душан Перниш, за да даде аванс на своите.

Малко след това вратарят на Берое спаси с вещина опасен удар на Велко Батрович, а в 30-ата минута и неговият колега Христо Иванов се намеси решително след изстрел на Иван Минчев и рикошет.

Стражът на Етър блесна и малко преди почивката, когато Камбуров изведе чудесно Борислав Цонев и той с едно движение се освободи от Иван Скерлев, след което стреля от десетина метра силно в долния ъгъл, но Иванов майсторски отрази и запази аванса на своите до почивката.

След нея Мартин Камбуров пропусна да изравни, а резервата Ерик Почански и Дани Младенов имаха шансове да увеличат преднината на своите, но не успяха да се възползват.

Така се стигна до 88-ата минута, в която появилият се като резерва за гостите Рубен Бригидо центрира в пеналта и Борислав Цонев с глава отблизо възстанови статуквото.

В добавеното време Румен Руменов можеше да донесе успеха на своите, след като засече от непосредствена близост остро центриране на резервата Ерик Почански, но отправи слаб изстрел и Перниш спаси, за да може двата тима да поделят точките.

Така Берое вече има 16 и изостава с три от лидерите Левски и ЦСКА, които обаче са с мач по-малко, докато Етър е с 11 в своя актив след 3 успеха, 2 ремита и 4 загуби.

Етър – Берое 1:1
1:0 Флорент Боджадж (18‘)
1:1 Борислав Цонев (88')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър“ (Велико Търново): 1. Христо Иванов, 14. Иван Скерлев, 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 11. Даниел Младенов (73′- 92. Ерик Почански), 10. Велко Батрович (62′- 6. Аласана Мане), 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 88. Флорент Боджадж (89′- 16. Пламен Гълъбов); неизползвани резерви: 13. Анатоли Господинов,  9. Иван Петков, 25. Крум Стоянов, 17. Чавдар Ивайлов старши треньор: Красимир Балъков;

Берое“: 12. Душан Перниш, 5. Мешка, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 10. Борислав Цонев, 11. Иван Бандаловски, 20. Матеус Леони (76′- 3. Милен Желев), 25. Георги Ангелов, 26. Камен Хаджиев, 73. Иван Минчев (67′- 28. Рубен Бриджидо), 77. Вандерсон (81. 18. Алфредо); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 14. Валентин Иванов, 19. Александър Василев, 70. Драгош Фирцулеску; старши треньор: Александър Томаш;

Жълти картони: Димо Атанасов 37′, Венцислав Василев 62′, Христо Иванов 88′[„Етър“ (ВТ)] ; Иван Минчев 43′, Георги Ангелов 75′ [Берое“];

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)

Асистент-съдии: Димо Вълчев (Варна), Красимир Атанасов (Варна)

Четвърти съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)

Делегат на БФС: Николай Вълчев (Ловеч)

Съдийски наблюдател: Евгени Георгиев (Пловдив)

Стадион: „Ивайло“, Велико Търново.

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона