Клетвата на Божинов застигна ЦСКА: Левски победи с автогол! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" поведоха в класирането в Първа лига, както и във вечното съперничество с "армейците"

Левски победи с 1:0 ЦСКА в първото вечно дерби за сезона. Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута, когато след удар на Обертан топката срещна страничния стълб и след рикошет в Черниаускас се оплете в мрежата на ЦСКА. По този начин клетвата на Валери Божинов от преди няколко дни, в която пожела загуба на ЦСКА с автогол, се сбъдна. Левски е новият лидер в класирането на Първа лига с 25 точки и освен това изпревари ЦСКА по победи в съперничеството на двата тима в елита – 54 победи за „сините” срещу 53 за ЦСКА.

Срещата започна ударно за „армейците”,  като още не бяха изминали 60 секунди и Мауридес бе отправил опасен удар към вратата на гостите, но Полачек бе на мястото си и изби.

ЦСКА не успяваше да вземе надмощие, въпреки по-честите атаки в половината на „сините”, които пък отвръщаха с мигновени контри.

В 19-ата минута Яблонски показа класа и от няколко метра върна с гърди на Полачек, който улови без проблем.

Десподов центрира от фаул отдясно в 25-ата, Бодуров бе оставен непокрит на далечната греда, но не успя да насочи добре с глава и топката мина покрай страничната греда.

„Сините” отвърнаха няколко минути по-късно, когато след центриране от корнер Яблонски нанесе силен удар с глава, но над целта.

Грешка при изнасянето на топката на домакините в 30-ата минута доведе до откриване на резултата. Лясков загуби в близост до наказателното поле, Обертан овладя и отправи плътен шут, топката срещна левия страничен стълб и след закъснелия плонж на Черниаускас кълбото се отклони в гърба на стража и посети мрежата за 1:0.

В 40-ата минута Черниаускас направи много добро спасяване, избивайки удар от непосредствена близост на Станислав Костов, а в края на полувремето Мауридес пробва шут от дъгата на пеналта, но не уцели рамката на вратата.

Второто полувреме можеше да почне кошмарно за ЦСКА, тъй като още в първите секунди Паулиньо открадна топка в наказателното поле, но не затрудни по никакъв начин Черниаускас.

Динамиката от първите 45 минути се запази, но отново чистите положения липсваха.

ЦСКА не успяваше да пробие защитния вал на своя съперник, а от своя страна „сините” не предприеха излишни рискове в атака, за да увеличат преднината си.

В 83-ата минута Десподов бе много близо до изравняване, но диагоналният му удар мина покрай левия страничен стълб, а вратарят Полачек само изгледа полета на топката.

Опитите на ЦСКА в атака бяха много вяли в края и Левски спечели трите точки на „Васил Левски”, с което оглави и класирането в Първа лига.