Барса разби Тотнъм в луд мач! 2:4 на "нивата" в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците с пълен актив след 2 мача, Тотнъм още няма точка

Барселона записа втора поредна победа в Шампионска лига, триумфирайки с 4:2 като гост на Тотнъм. Двубоят от Група В се игра на „Уембли”, който бе в ужасно състояние, а резултатът бе открит още във втората минута от Коутиньо, след сериозна грешка на Юго Лорис. Ракитич удвои с феноменален шут в 29-ата, а в 52-ата Хари Кейн намали на 1:2. Двата тима си размениха по още едно попадение – Меси (56`) вкара за Барса, а Ламела (66`) за Тотнъм, а крайното 2:4 оформи Лионел Меси в 90-ата минута. Така каталунците имат пълен актив от 6 точки, докато Тотнъм все още няма точка в групата.

Барселона започна срещата по възможно най-добрия начин, повеждайки още във 2-ата минута. Меси пусна изключителен пас наляво за Алба, Юго Лорис направи грешката да излезе в опит да пресрещне полузащитника, но Алба бързо извади към включилия се Коутиньо и бразилецът с точен удар порази опразнената врата.

Първият удар домакините нанесоха в 24-ата минута, но изстрелът на Хари Кейн извън пеналта не затрудни Тер Стеген.

При многоходова атака в 28-ата Суарес спря на гърди и отклони за Коутиньо, но ударът на бразилеца бе париран. Топката остана във владение на Коутиньо и той върна назад за Ракитич, който прати с мощен шут неспасяемо в десния страничен стълб и после в мрежата.

Суарес пропусна в 30-ата минута да направи аванса на Барса класически, като след пробив отдясно пробва диагонален удар по земя, но покрай гредата.

Ключова намеса на Тер Стеген запази аванса на гостите в 33-ата минута. При центриране отляво Семедо отклони към собствената си врата, но стражът успя с усилие да отклони с една ръка, въпреки че бе тръгнал напред.

Гредата на два пъти влезе в помощ на „шпорите” след почивката. Първо в 47-ата Меси прати в десния страничен стълб, а четири минути по-късно отново аржентинецът пробва да порази същия ъгъл, но пак намери гредата.

Пропуските на гостите бяха наказани в 52-ата минута, когато Хари Кейн финтира умело Самедо и с премерен удар прати в далечния ъгъл за 1:2, връщайки интригата в двубоя.

Шоуто продължи на пълни обороти и в 56-ата минута Лионел Меси успя да се разпише. Жорди Алба центрира отляво, Суарес прескочи топката, която стигна до Меси и в третия си опит аржентинецът намери десния ъгъл на вратата пазена от Юго Лорис – 1:3.

Домакините не паднаха духом и продължиха да се борят, а в 66-ата късметът се усмихна на „шпорите”. Ламела шутира от дистанция, топката се отклони в Лангле, което заблуди Тер Стеген, и отново за Тотнъм надеждата бе възродена.

В последните минути Лукас Моура на два пъти отправи опасни удари, но без успех, за да дойде 90-ата минута, когато отново Жорди Алба асиситра на Меси, като звездата на Барса оформи крайното 2:4.

Тотнъм - Барселона 2:4
0:1 Коутиньо (2`)
0:2 Ракитич (28`)
1:2 Кейн (52`)
1:3 Меси (56`)
2:3 Ламела (66`)
2:4 Меси (90`)

СЪСТАВИ:

Тотнъм: Лорис; Трипиър, Алдервейрелд, Санчес, Дейвис; Уаняма, Уинкс; Ламела, Лукас, Сон; Кейн

Барселона: Тер Стеген; Семедо, Пике, Лангле, Алба; Ракитич, Бускетс, Артур, Коутиньо; Меси, Луис Суарес