Дунав загуби контролата с Астра (СНИМКИ)

“Драконите“ получиха по един гол през двете полувремена в Гюргево

„Дунав” загуби от елитния румънски “Астра” с 0:2 в контролна среща играна в Гюргево.

“Драконите“ получиха по един гол през двете полувремена, но стояха равностойно на своя съперник. Русенци бяха подкрепяни от най-верните си фенове,  заели местата си на стадиона в Гюргево.

Старши треньорът на “Дунав” Людмил Киров заложи на следният стартов състав на „Дунав“: Филип Димитров, Бранимир Костадинов, Георги Динков, Сами Бен Еша, Преслав Петров, Красимир Станоев, Петър Патев, Даниел Пехливанов, Александър Александров, Исмаил Иса и Мухамаду Ндиайе.

“Драконите” бяха равностойни на румънците , но все пак домакините имаха леко предимство във възможностите за отбелязване на гол. В 23-та минута домакините изпълниха пряк свободен удар пред вратата на русенци, но Филип Димитров се намеси добре. Две минути по-късно играчите на “Астра” излязоха напред в резултата – след разиграване в наказателното поле на “Дунав”, Лулаку бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Филип Димитров.

След половин час игра Мухамаду Ндиайе шутира, но ударът му бе в обсега на вратаря на домакините, който улови. Пет минути по-късно Преслав Петров центрира хубаво отляво, Александър Александров стреля с глава, но топката излезе в аут. В края на първото полувреме домакините имаха две възможности, които бяха отразени от стража на русенци.

На почивката Людмил Киров извърши две смени – Станислав Антонов замени Филип Димитров на вратата, а Мартин Ковачев зае мястото на Георги Динков.

В 55-та минута Александров центрира отляво, Ндиайе отклони топката с глава към Исмаил Иса, който опита да прехвърли красиво вратаря на домакините с глава, но той успя да стигне до топката. Пет минути по-късно Александров шутира силно, но топката отново попадна в обсега на вратаря.

След час игра наставникът на “драконите” направи още три промени в отбора – в игра се появиха Дуда, Христо Попадийн и Ахмед Ахмедов, а терена напуснаха Бранимир Костадинов, Красимир Станоев и Мухамаду Ндиайе.

Няколко минути по-късно играчите на “Астра” удвоиха резултата – Антонов не успя да пресече дълго подаване, топката попадна в нападател на домакините и той направи 2:0. След гола в игра се появи Иван Коконов, замествайки Даниел Пехливанов. В 80-та минута в игра се появи юношата на “Дунав” Върбанов, който замести Петър Патев.

Интер Маями загуби катастрофално без Меси в състава (ВИДЕО)

Отборът на аржентинеца отстъпи с 0:4 срещу Ню Йорк Ред Булс

Ирландия изпусна Белгия, пропиля дузпа и двете страни врътнаха реми (ВИДЕО)