И пак Той! Камбуров с два гола за драматична победа на Берое! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят донесе трите точки срещу Витоша (Бистрица), вече има 210 попадения в елита

Витоша (Бистрица) поведе и допусна обрат у дома за загубата с 1:2 от Берое в последния мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Четин Садула (18) изведе „тигрите“ напред в резултата, но блестящ дебют за гостите направи бившият капитан на Левски Владимир Гаджев, който направи феноменална асистенция за първия от двата гола на легендата Мартин Камбуров (37, 89), който донесе трите точки за тима от Стара Загора. 38-годишният нападател има вече 210 гола в елита и 21 само с екипа на Берое. Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро изгледа на живо срещата, след като в следващия кръг "армейците" гостуват на заралии на 27 октомври.

Гостите започнаха по-активно, но постепенно домакините взеха инициативата и поведоха в 18-ата минута, когато Милен Желев допусна грешка в защита. Четин Садула се възползва от това, напредна с топката и преодоля вратаря Душан Перниш за 1:0. Това бе първи гол на "тигрите" от Бистрица срещу този съперник в елита.

Въпреки че домакините отправяха повече и неточно удари, гостите от Стара Загора изравниха в 37-ата минута. Владимир Гаджев блесна още в дебюта си с прекрасен извеждащ пас към Мартин Камбуров, който вкара 209-ия си гол в елита и 20-и за Берое, изравнявайки за 1:1.

Голът вдъхна увереност на Берое и в 41-ата минута Иван Минчев отправи точен удар, но вратарят Християн Василев спаси.

Витоша (Бистрица) - Берое 1:2

1:0 Четин Садула (18)

1:1 Мартин Камбуров (37)

1:2 Мартин Камбуров (89)