Всички резултати и голмайстори от осминафиналите за Купата на България

Лудогорец се спаси с дузпи, Левски отпадна

Изиграха се още четири мача от осминафиналите за Купата на България. Така остана да се реши само един двубой – Битката за Тракия между Берое и Ботев (Пловдив).

В първата среща Струмска слава (Радомир) удари с 3:1 Черноморец (Балчик) и си осигури участие на четвъртфиналите в турнира. Малко след това Локомотив (Пловдив) също взе "билет" за следващия етап, побеждавайки Дунав с 2:1 на стадиона в Русе.

В късния мач за деня ЦСКА не срещна никакви проблеми като домакин на Витоша (Бистрица). "Червените" победиха с 3:1 "тигрите" и вече мислят за четвъртфиналите.

В първия двубой от програмата за сряда Септември (София) елиминира Локомотив (София) с 3:2 в "Надежда". Сблъсъкът премина на ниски обороти, но въпреки това предложи на зрителите цели пет попадения. В герой за гостите се превърна бранителят Стилиян Никoлов, който донесе победа с точен изстрел с глава в 84-ата минута.
На стадион "Тича" пък се разигра голяма драма! До 91-ата минута Левски водеше с 2:1 на Черно море, но Георги Божилов мушна топката в мрежата и прати мача в продължения. Стигна се до дузпи, където "сините" докараха нещата до решаващ пети удар на португалеца Нашименто. Той обаче се подхлъзна и не успя да дари столичния тим с победата. Последва безупречно изпълнение на Пламен Димов, а друг португалец в синьо – Рейш, нацели напречната греда. Така с общ резултат 5:4 "моряците" елиминираха Левски и продължават на четвъртфиналите.

Във Велико Търново Етър оправда ролята си на фаворит и не даде шанс на Верея. "Болярите" на Красимир Балъков писаха "тройка" на гостите от Стара Загора и продължават напред в състезанието.

Последната среща за деня също предложи емоции. Шампионът Лудогорец елиминира носителя на трофея Славия след изпълнения на дузпи. "Орлите" и "белите" завършиха 2:2 в редовното време и победителят трябваше да бъде определен чрез 11-метрови удари. От най-стария столичен клуб пропуснаха Милен Гамаков и Георги Йомов, който сложи край на участието на играчите на Златомир Загорчич в турнира.