Гениален шут на Десподов донесе 3 точки на ЦСКА (ВИДЕО)

"Червените" със солидно представяне на Лаута, ликуваха след здрава битка с Локо (Пд)

ЦСКА постигна десетата си победа в Първа лига след 1:0 срещу Локомотив Пловдив на "Лаута". Кирил Десподов вкара уникален гол в 57-ата минута, с което донесе трите точки на своя тим в XIV кръг, а освен това се изравни по попадения с Мауридес. Така ЦСКА се изравни по точки (32 т.) с първия в класирането Лудогорец, но "орлите" са с мач по-малко. Левски, който също има предстоящ мач, има 31 точки в актива си.

Локомотив започна по-офанзивно срещата и събитията на терена се развиваха предимно пред вратата на Черниаускас в първите десетина минути на мача. Постепенно „железничарите” изпуснаха инициативата и разчитаха на контраатаки. Това обаче определено не донесе успех за „черно-белите”, които до почивката имаха само един неточен удар.

В 16-ата Рубен Пинто отправи опасен диагонален шут, но заложи прекалено много на силата и изкара в аут.

В 21-ата неразбирателство между Везалов и Луков можеше да доведе до проблеми за пловдивчани. Бранителят изчисти право в Манолев, който веднага прати за Мауридес, но нападателят стреля неточно с глава.

Отличен пас на Малинов в 30-ата намери Десподов в предни позиции, но след  добра намеса на Везалов и Томашевич, играчът на "червените" се принуди да върне на Антов, който пък загуби лесно топката.

Най-чистото положение през първата част бе на сметката на „армейците” – в 37-ата минута Станислав Манолев отправи техничен диагонален удар към горния десен ъгъл, но Мартин Луков се намеси блестящо и изби с една ръка.

Втората част стартира значително по-динамично от първото полувреме. Още в 46-ата Жоржиньо пробва да разпечата вратата на домакините с шут от дъгата на пеналта, но прати в аут.  Две по-късно „железничарите” отправиха първия си точен удар, но ъгълът за Аралица бе малък и Черниаускас успя да парира шута му.

Карагарен влезе в 53-ата минута на мястото на Посинкович и само секунди след появата си на терена остана на чиста позиция, но не успя да стигне навреме до топката и не уцели рамката на вратата.

В 57-ата минута Кирил Десподов изпълни перфектно пряк свободен удар, пращайки неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, като това бе шесто попадение за Десподов и по този начин се изравни с Мауридес по голове в Първа лига.

При центриране на Карагарен от фаул се получи сериозно разбъркване в полето на ЦСКА, но „смърфовете” не съумяха да се възползват от шанса си. Нов пас на Карагарен, няколко минути по-късно, бе засечен с глава от Аралица, но нападателят не уцели рамката на вратата.

Али Соу замени Мауридес в 81-ата минута, а малко преди края на редовното време гамбиецът можеше да реши всичко, след фрапантен пас на Петрович, но отправи слаб удар по земя, който не затрудни Мартин Луков.

ЦСКА задържа аванса си до последния съдийски сигнал и записа нови три точки в актива си, изкачвайки се на второто място в класирането.