Юнайтед с дяволски обрат насред Торино (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мата и автогол откраднаха шоуто на Роналдо при успеха срещу Ювентус

Манчестър Юнайтед стигна до обрат с 2:1 срещу Ювентус в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Домакините поведоха след магическо изпълнение на Кристиано Роналдо в 65-ата. Хуан Мата изравни в 86-ата, а само три след Пол Погба принуди Алекс Сандро да си отбележи автогол.

В класирането Юве остава лидер с 9 точки, но пропусна чудесен шанс да си осигури място на 1/8-финалите още тази вечер. Юнайтед е на втора позиция със 7, Валенсия има 5, а Йънг Бойс е на дъното с 1.

Първият точен удар в мача дойде след половин час игра. Светкавична контра на домакините завърши с мощен изстрел на Сами Кедира право в ръцете на Давид Де Хеа. Малко след това испанският вратар парира и шут по земя на Хуан Куадрадо.

В 35-ата минута гредата спаси "червените дяволи".  Кедира стреля, но десният стълб помогна на Де Хеа. В края на полувремето Войсчех Счесни отрази удар на Пол Погба.

В 65-ата минута домакините поведоха. Леонардо Бонучи прехвърли защитата на Юнайтед. Кристиано Роналдо надбяга Крис Смолинг и с едно докосване прати топката в мрежата зад Де Хея. Секунди след това вратарят на гостите отрази шут на Миралем Пянич.

В 79-ата минута изстрел на Маркъс Рашфорд профуча в опасна близост от вратата. В 86-ата Юнайтед изравни, след като резервата Хуан Мата вкара великолепен гол от фаул. Драмата стана пълна в 90-ата минута, когато след меле Алекс Сандро си вкара автогол, с който гостите спечелиха!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЮВЕНТУС: 1. Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Киелини, 19. Бонучи, 2. Де Шилио, 30. Бетанкур, 5. Пянич,  6. Кедира, 16. Куадрадо, 7. Роналдо, 10. Дибала

МАНЧЕСТЪР ЮН: 1. Де Хея, 23. Шоу, 12. Смолинг, 2. Линдельоф, 18. Йънг, 6. Погба, 31. Матич, 21. Ерера, 11. Марсиал, 14. Лингард, 7. Санчес