ИЗВЪНРЕДНО: Българин донесе победа на отбора си в Лига Европа! (ВИДЕО)

Вижте къде се случи това

Българинът Георги Миланов донесе трите точки за своя МОЛ Види в двубоя срещу ПАОК от Група L на Лига Европа. Унгарският тим спечели с 1:0 у дома, като точно Миланов бе точен в 50-ата минута на двубоя на „Групама Арена” и донесе победата, която може да се окаже решаваща за класиране във фазата на директните елиминации. МОЛ Види събра 6 точки след четири изиграни мача и се намира на второ място в групата. Първи е Челси с пълен актив – 12 точки, и е сигурен участник на 1/16-финалите. На 3-то и 4-то място остават ПАОК и БАТЕ Борисов с по 3 точки.

Миланов започна титуляр в двубоя, който в първата си част премина без голове. Гостите владееха повече топката, но не така и не успяха да извлекат полза от това.

Малко след началото на второто полувреме резултатът бе открит. Продължителна атака на Види завърши с пас на Винисиус в близост до аутлинията, а Георги Миланов засече с глава, отбелязвайки красив гол в 50-ата.

Осем минути след попадението българинът бе заменен. Унгарският тим успя да задържи аванса си и спечели трите точки.

Следващата среща на Види е гостуване на БАТЕ, а в последния си мач от груповата фаза посрещат у дома Челси.