Созопол на 2 точки от върха след нова победа

"Небесносините" се наложиха над Розова долина

Созопол продължава с победите в Трета лига – Югоизток. „Небесносините“ се наложиха с 2:0 като домакини на Гигант (Съединение). По този начин възпитаниците на Маргарит Димов продължават да дишат във врата на лидера Нефтохимик, изоставайки само на 2 точки.

Първото попадение в срещата падна в 34-ата минута минута. Антонио Ласков изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, пращайки неспасяемо топката в мрежата. До края на полувремето Созопол можеше на два пъти да удвои аванса си. В първата ситуация вратарят на гостите улови на голлинията, а във втората – удар на Станимир Баев премина на сантиметри до лявата греда.

През втората част Созопол продължи да доминира, но така и не успяваше да стигне до второ попадение почти до края на мача. Все пак, в 86-ата минута „небесносините“ успяха да сложат точка на спора. Станимир Баев с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл за 2:0.