ЖАЛКО! България не успя да бие Словения, не получи и помощ от Кипър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пореден силен мач на националите ни зарадва над 5000 по трибуните на "Васил Левски"

България направи 1:1 със Словения в последния си двубой от Лигата на нациите, игран на стадион "Васил Левски".

Мометата на Петър Хубчев направиха пореден силен мач пред над 5000 зрители, които бяха дошли да ги подкрепят в студената ноемврийска вечер. Срещу себе си обаче те имаха изключително класен съперник, който отказа да хвърли кърпата, въпреки че нямаше как да се спаси от изпадане.

Този резултат спря България за промоция в Лига В. Нашите останаха втори в групата, на две точки зад Норвегия. Скандинавците спечелиха 2:0 гостуването си на Кипър.

Добрата новина е, че националите ни се изкачват в трета урна за жребия за европейските квалификации.

Българите започнаха по-активно и в 9-ата минута стигнаха до първия удар в очертанията на съперниковата врата. Отправи го Страхил Попов. Защитникът пробва да вкара от над 20 метра, но без успех - вратарят Вид Белец беше на мястото си и спаси.

Само две минути след това гостите също стигнаха до положение. Роман Безяк подаде в наказателното поле към Вербич, който обаче стреля над вратата.

В 15-ата минута шут на Костов излезе в аут. Пет след това Страхил Попов пусна хубав извеждащ пас към Спас Делев, който обаче не успя да овладее топката. Опасен изстрел на Станислав Костов в 33-ата минута пък мина над вратата.

Тук някъде стана още по-сложно за българите. От Кипър долетя новината, че Норвегия води с 1:0, което допълнително утежни задача на на националите ни.

Самоотвержена намеса на Миха Върбич в наказателното поле отърва словенците от попадение три минути преди края на първата част. Той изчисти в корнер поддаване към Спас Делев, който беше оставен сам зад гърба му.

Четири минути след почивката Ивелин Попов можеше да открие, но ударът му с глава беше уловен от вратаря на словенците. В Кипър пък резултатът стана 2:0 за норвежците и мисията ни започна да изглежда невъзможна.

В 60-ата минута Николай Димитров видя, че Делев е непокрит в наказателното поле на гостите и опита подаване, което обаче дойде дълго. В ответната атака Иличич стреля над българската врата.

България стигна до гол в 68-ата минута. Разписа се резервата Галин Иванов, който засече с глава центриране на Страхил Попов - 1:0.

Словенците, които не играеха за нищо в този мач, обаче не хвърлиха кърпата и четвърт час преди края изравниха. Миха Зайц простреля Георги Петков за 1:1.

В заключителните минути геройски изяви на двамата вратари предотвратиха още попадение. Първо Белец спря удари на Костадинов и Ивелин Попов, а след това Георги Петков не трепна пред останали сам срещу него Роман Безяк.

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор