"Синя" мъка безкрай! И Септември спря Левски! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Будинов изравни със странична ножица в 94-та минута, тотален шок за тима на Стоянович

Левски претърпя нов шок в Първа професионална лига, след като "сините" изпуснаха победата в последните секунди на добавеното време срещу Септември и завършиха наравно 2:2 на Националния стадион "Васил Левски".

Срещата на Националния стадион започна в слабо темпо и първият удар към една от двете врати бе на Паулиньо в 7-та, когато изстрелът му от дъгата на наказателното поле мина високо над целта.

В 14-та пък Байду стреля мощно от дистанция и Митрев беше затруднен като хвана топката след два опита. Девет минути по-късно Жерсон Кабрал изпълни пряк-свободен удар, който мина над стената и Янко Георгиев отби топката в напречната греда. Малко след това пък на другия край на терена Георги Русев премина като на магия през защитата на Левски, но ударът му от около 12 метра мина встрани.

Две минути преди почивката Левски удари втора греда. Обертан центрира отдясно, търсейки Костов, който не игра с топката и тя се отби в левия страничен стълб на Георгиев, който впоследствие я улови.

Всичко най-интересно беше оставено за втората част, където в 55-та Септември имаше отличен шанс, развивайки прекрасна контраатака, но последният пас не пресечен с отличен шпагат на Белмонт.

Точно след час игра Левски успя да поведе. Паулиньо получи топката на левия фланг и центрира на далечна греда, където Станислав Костов бе оставен необезпокояван и с глава отбеляза 15-ия си гол за сезона.

Само шест минути обаче бяха нужни за домакините да изравнят. Първо Иван Тилев стреля прекрасно от пряк-свободен удар, който Митрев боксира, но след това Байду получи в наказателното поле и макар стражът на Левски да спаси, топката се озова в Иван Стоянов, който заби топката в мрежата на "сините".

След изравнителното попадение Левски отново вдигна оборотите в търсене на нов гол и в 79-та капитанът на гостите Иван Горанов бе съборен в наказателното поле от Байду, което даде основание на Петър Костадинов да посочи бялата точка, от която Жерсон Кабрал не сгреши за 2:1.

Само две минути по-късно пък Фабиано Алвеш получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена и остави отбора си с човек по-малко, а на излизане от терена провокира привържениците на Левски с грозни жестове.

Три минути преди края пък Станислав Костов напусна принудително терена поради физически проблеми, като предстои да се изясни колко сериозни са те.

Левски реши да не търси нов гол до края на срещата и да задържа повече топката, но това се оказа пагубно за отбора на Славиша Стоянович, след като в четвъртата минута на добавеното време резервата на домакините Мирослав Будинов вкара уникален гол със задна ножица извън наказателното поле и смълча феновете на Левски по трибуните!

Така Левски отново изпусна наглед задължителна победа и събра актив от 38 точки, който ги извежда пред ЦСКА в класирането, въпреки равния брой точки с "червените". Септември пък събра вече 11 точки на предпоследното място.