КЪСНА ДРАМА: Славия измъкна в края точка от Дунав в истинска корида (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резерва на „белите“ изравни в добавеното време на мача в Русе

С гол на резервата Владислав Узунов в добавеното време Славия стигна до равенство 1:1 при визитата си на Дунав от междинния XVIII кръг на Първа лига.

Мачът се игра на доста тежък терен заради лошите метеорологични условия в Русе през последните няколко дни и обилният валеж вчера, което сериозно затрудни футболистите и на двата отбора.

Първият удар нанесе Кристиян Пешов от гостите, опитал да порази вратата на гостите още във втората минута, но без успех.

След това обаче играта се водеше предимно в центъра на терена и съперниците не успяха да достигнат до положение за гол.

В края на първото полувреме обаче Дунав създаде няколко такива и в крайна сметка откри резултата.

Преди това, в 39-ата минута Божидар Васев намери с отлично центриране Ахмед Ахмедов, но от движение последният не можа да улучи целта от границата на вратарското поле, пропилявайки чудесен шанс.

Секунди по-късно Светослав Ковачев стреля от сходна дистанция с глава след корнер, но от трудна ситуация прати топката на сантиметри от целта.

След това обаче логичното се случи и именно Ковачев намери с много добро центриране Ахмедов и нападателят се справи с Александър Станисавлевич, след което прати топката в мрежа с удар отблизо.

Това бе и първият точен изстрел на домакините в срещата, а попадението бе осмо за голмайстора на Дунав през сезона, изпращайки го на пето място сред реализаторите в елита.

С повече са само Станислав Костов (Левски, 15), Клаудиу Кешеру (Лудогорец, 13), Мартин Камбуров (Берое, 11) и Мауридес (ЦСКА, 9).

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на домакините, а по време на паузата наставникът на гостите Златомир Загорчич реагира и пусна в игра нападателя Илиан Мицански за сметка на халфа Кристиян Пешов.

В резултат Славия заигра по-офанзивно и в 56-ата минута капитанът Галин Иванов свали с глава към Цветелин Чунчуков, който отправи удар от границата на вратарското поле, но покрай дясната греда.

Последваха три жълти картона в рамките на 10 минути, след което и четири смени за още толкова, а в заключителната част на двубоя Славия бе близо до изравняването, но Галин Иванов стреля право в тялото на вратаря.

Това се случи в 85-ата минута, а във втората от добавените 4 гостите стигнаха до ремито в коридата, приключила с 49 нарушения!

След като секунди преди това резервата Владислав Узунов бе пропуснал изгоден шанс след корнер, този път той не сгреши и се ориентира най-бързо след нов ъглов удар, за да се разпише с мощен шут от воле и така да донесе точката на Славия.

С нея „белите“ вече имат 21, с шест повече от Дунав.

ДУНАВ - СЛАВИЯ 1:1

1:0 Ахмед Ахмедов (42')
1:1 Владислав Узунов (90+3')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 14. Божидар Васев, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев (к), 4. Петър Патев, 17. Иван Коконов, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов, 22. Исмаил Мустафа;