Черно море си капарира място в шестицата (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците“ отказаха Локо Пд за едно полувреме, Илиан Илиев с трети успех над бивш тим за месец

Черно море победи за втори пореден път този сезон Локомотив Пловдив с 2:0.

След като се наложиха със същия резултат на „Лаута“ през август, сега „моряците“ сториха същото и на своя стадион „Тича“, а по този начин почти си осигуриха място в първата шестица през зимата.

Двубоят от предпоследния за годината XIX кръг на Първа лига бе изгледан на живо от спортния министър Красен Кралев и на практика приключи още през първото полувреме, тъй като домакините се разписаха в началото и в края му.

Така те си осигуриха пета поредна победа във Варна, а техният наставник Илиан Илиев записа трети успех срещу свой бивш отбор в рамките на месец, след като преди това бяха надиграни Левски и Берое с по 1:0.

Гостите пък останаха без триумф в шест последователни кръга и в пет поредни визити.

„Моряците“ започнаха много силно мача и в първите четири минути се игра предимно в наказателното поле на „смърфовете“, където в петата Ален Ожболт препъна Жоржиньо и арбитърът отсъди дузпа.

Завърналият се капитан Георги Илиев, пропуснал гостуването в Стара Загора заради вирус, застана зад топката и безапелационно я прати в горния ъгъл, за да открие резултата в шестата минута – 1:0.

Локомотив се опита да отговори веднага и в 10-ата минута Димитър Илиев засече центриране на Абделхаким Буна от статично положение, но изстрелът му с глава бе слаб и попадна право в ръцете на Георги Китанов.

Малко по-късно Ален Ожболт получи от Анте Аралица и стреля от ъгъла на наказателното поле, ала топката мина покрай вратата.

В 38-ата минута Китанов спаси изстрел на Илиев от свободен удар, а в 40-ата Жоржиньо от домакините се контузи и бе заменен принудително от Радослав Василев.

Той можеше да се разпише още с първото си докосване до топката, тъй като секунди след това Ндонгала проби отляво и подаде чудесно към вратарското поле, където непокрити бяха двама негови съотборници, но Дани Кики опита да засече, вместо да остави за намиращия се зад него Ради Василев и на практика предотврати почти сигурен гол.

Не след дълго обаче бившият футболист на гостите се реабилитира и даде аванс от две попадения на домакините.

В 42-ата минута той получи именно от резервата Радослав Василев, преодоля бранител още с първото си докосване, а с второто майсторски прати топката в мрежата с диагонален удар по земя.

Така „моряците“ се оттеглиха на почивка с преднина от 2:0, която запазиха до края на мача.

В 57-ата минута вратарят на гостите Мартин Луков блесна с чудесно двойно спасяване, след като първо парира изстрел отблизо на Виктор Генев, а после и на неговия колега в центъра на защитата Пламен Димов.

След това темпото на игра спадна, а в 78-ата минута капитанът на гостите Димитър Илиев стреля силно от 20-ина метра и нацели страничната греда.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и Черно море събра 30 точки, като вече има с 8 повече от Локомотив, заемайки петата позиция във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: Китанов, Хасани, Димов, Генев, Кононго, Фунду, Панайотов, Илиев, Витанов, Кики, Винисиус
Резерви: Дюлгеров, Станчев, Андраде, Василев, Божилов, Костадинов, Енчев