Реал за четвърти път е №1 в света! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Испанците победиха с лекота Ал Аин на финала

Реал (Мадрид) за четвърти път в своята история спечели Световното клубно първенство. На финала в Абу Даби испанците разбиха с 4:1 местния Ал Аин.

Модрич даде аванс на "кралете" в 14-ата минута. В 60-ата минута "кралете" удвоиха чрез Йоренте, а в 79-ата минута Рамос вкара за 3:0.

Почетното попадение за Ал Аин бе дело на Шиотани в 86-ата минута. В 90-ата минута Надер си вкара автогол.

Tова е първи трофей в кариерата на новия наставник на испанците Сантяго Солари.

В 5-ата минута Кайо пропусна да вкара за Ал Аин след грешка на Варан. Седем след това Рамос изчисти топката от голлинията след удар на Ел Шахат, който бе преодолял Куртоа.

Реал поведе след близо четвърт час игра. Модрич вкара с удар от 20 метра. Малко след това попадение на домакините бе отменено заради засада на Кайо.

В 35-ата минута Бензема не уцели вратата от добра позиция. Пет минути по-късно стражът на домакините изби удар на Бейл с глава, а в самия край на полувремето се справи и с удар на Модрич.

Интригата беше тотално убита в 60-ата минута след попадение на Йоренте, който с прекрасно воле от дъгата не остави шансове на противниковия вратар.

В 79-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на мадридчани, след като Рамос засече с глава центриране на Модрич от корнер.

Четири минути преди края на редовното време домакините стигнаха до почетно попадение дело на Шиутани, който вкара с глава след центриране на Кайо. Крайният резултат беше оформен в 90-ата минута, когато Надер си заби автогол.

РЕАЛ М - АЛ АИН 4:1
1:0 Лука Модрич (14)
2:0 Маркос Йоренте (60)
3:0 Серхио Рамос (79)
3:1 Цукаса Шиотани (86)
4:1 Яхиа Надер (90-авт)

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Марсело, Маркос Йоренте, Тони Кроос (Дани Себайос 70'), Лука Модрич, Лукас Васкес, Гарет Бейл, Карим Бензема

Треньор: Сантиаго Солари

Ал Аин: Калид Ейса, Мохамед Ахмед (Бандар Ал Ахбаби 64'), Исмаел Ахмед, Мохамед Ал Алави, Тсукаса Шуотани, Хусайн Елшахат, Тонго Думбиа, Райън Яслем, Кайо, Мохамед Абдулрахман (Амер Абдулрахман 67'), Маркус Берг (Якия Недер 75')