Реал с грандиозна издънка срещу опашкар (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белия балет" все по-далеч от Барселона

Реал Мадрид не успя да спечели гостуването си на Виляреал в отложен мач от Примера дивисион, заради участието на "Белия балет" на световното клубно първенство в края на декември. Момчетата на Сантяго Солари допуснаха ранно попадение, но успяха да стигнат до пълен за 2:1. В 82-ата минута обаче домакините успяха да отбележат гол за крайното 2:2.

Със спечелената само една точка, Реал остава на четвъртото място, вече на цели 7 пункта от лидера Барселона. "Жълтата подводница" пък успя да се измъкне от зоната на изпадащите - с 16 точки, на 17-о място, колкото обаче има и 18-ят Атлетик Билбао.

Виляреал пропусна отлична възможност още във 2-ата минута, но след още 120 секунди поведе. Самюел Чукуезе навърза няколко футболиста на гостите и намери в наказателното поле Санти Касорла, който от движение прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Реал отговори светкавично и само 3 минути по-късно равенството бе възстановено. Лукас Васкес центрира чудесно към Карим Бензема, който с глава не остави шанс на вратаря за 1:1.