СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: Балкан разгроми Левски Лукойл с 24 точки (СНИМКИ)

Еуфория в Ботевград, Тити Папазов и компания на колене

Балкан спечели българското дерби срещу Левски Лукойлвъв ФИБА Къп. В среща, изиграна пред почти пълните трибуни в „Арена Ботевград“, тимът на Небойша Видич се наложи над своя съперник с 81:57 в зрелищен и оспорван мач. Домакините си осигуриха успеха след силна последна част, макар да не изпуснаха водачеството нито веднъж в мача, като основното им предимство бе в стрелбата от далечно разстояние. В този двубой не взе участие ТанкслиЕфианай, който е болен, а в игра се завърна Димитър Димитров.

След този мач „зелените“ са с баланс 2-1, който запазва добри шансове за продължаване в следващия етап. Поражението бе трето за българския шампион, който все още няма успех във втората фаза на турнира. В следващия кръг Балкан гостува на Алба Фехервар, докато за Левски Лукойл предстои визита на Ирони НесЦиона.

Както и в предните два мача между двата тима, „зелените“ отново бяха тези, които започнаха по-уверено в началото на срещата. Те започнаха да трупат разлика и само за няколко минути поведоха със 17:3. Постепенно гостите заиграха по-добре и стопиха част от изоставането си, като след първата част Балкан водеше с 24:19.

Подемът в играта на Левски Лукойл продължи и в началото на втория период. Тимът успя да се доближи само на точка от своя съперник, след като близо три минути домакините бяха без кош. Балкан обаче не позволи пълен обрат и след силни изяви на Гаврилович и Хопкинс отново поведе с няколко точки. Последваха оспорвани минути, а на почивката баскетболистите на Небойша Видич водеха с 39:33.

Две тройки на Минков и Гаврилович в началото на второто полувреме отново изведоха „зелените“ напред с двуцифрена разлика. Отговорът на Левски Лукойл не закъсня и тимът възстанови равенството в частта след две успешни стрелби от далечно разстояние на Рембърт и Захариев. Малко след това Хопкинс получи четвърти фаул и трябваше да бъде сменен. Последва серия от 11:0 в полза на българския шампион, който изравни за 50:50. До края на частта обаче Балкан отбеляза шест безответни точки и продължи да води и преди заключителния период.

Рембърт вкара първия кош в началото на последната част, но след това домакините направиха невероятна серия от 19:0, в която вкараха общо пет тройки. Те поведоха с 23 точки, което бе и най-голямата разлика в мача до момента. При оставащи няколко минути до сирената агитката на Левски Лукойл бе заобиколена от жандармерия, за да не се стига до сблъсъци след края на срещата. Един от съдиите пък трябваше да напусне терена, след като се контузи и не успя да продължи мача. В оставащите минути Балкан удържа аванса си и спечели.

Най-резултатен за успеха бе Брандън Браун с 21 точки. За Левски Лукойл Патрик Рембърт отбеляза 19.