Няма опасност за Меси преди Ел Класико

Звездата на Барса получи лек проблем срещу Валенсия

Суперзвездата на Барселона Лионел Меси не е сериозно контузен след драматичното равенство срещу Валенсия (2:2). В средата на второто полувреме аржентинецът, който отбеляза и двата гола за "лос кулес", получи удар в дясното бедро и поиска медицинска помощ. Той беше извън терена за няколко минути, но се върна и доигра мача, въпреки че видимо изпитваше дискомфорт.

"Още не знам какво точно е състоянието на Меси. Мисля, че става дума за разтежение на бедрен мускул, но не е нещо сериозно. Повече яснота ще имаме след допълнителните прегледи утре. Ако Лео беше поискал да го сменя, щях да го направя, но той реши да продължи", заяви наставникът на Барса Ернесто Валверде.Испанските медии са единодушни, че Меси ще бъде на линия още в сряда, когато Барселона посреща Реал Мадрид в първи полуфинал от турнира за Купата на Испания. Реваншът пък ще се играе на 27 февруари на "Сантиаго Бернабеу".

Иначе статистиците изнесоха любопитни данни за невероятната форма, в която се намира "десетката" на Барса. Той има гол или асистенция във всеки от последните си 16 мача в Ла Лига, има общо 29 попадения от началото на сезона в 27 изиграни мача, разписа се в 9 поредни двубоя, а освен това е бил точен 6 пъти с удари извън наказателното поле - повече от всеки друг футболист първенствата от топ 5 в Европа.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати