Реал размаха пръст на Барса и Атлетико преди мегадербитата (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Кралете“ се възползваха от грешките на следващите си опоненти и намалиха изоставането си в Испания

Реал Мадрид се възползва от равенството на лидера Барселона (2:2 с Валенсия) и загубата на втория Атлетико с 0:1 от Бетис, за да намали изоставането в класирането от следващите си два опонента.

„Белия балет“ победи у дома Депортиво Алавес с класическото 3:0 в мач от XXII кръг на испанската „Ла Лига“ и вече е само на две точки от „дюшекчиите“, на които гостува тази събота в ключово дерби на Мадрид.

Преди това обаче хората на Сантиаго Сколари имат друга изключително важна визита, защото пътуват до Барселона, където в сряда се изправят срещу големия съперник Барселона в първи полуфинал за Купата на краля.

В неделя вечер точни за Реал бяха Карим Бензема, Винисиус Жуниор и завърналият се след травма Мариано Диас, който се появи като резерва и оформи крайното 3:0 в последната минута.

Предвид предстоящите важни сблъсъци, а и продължавайки традицията от последните няколко мача, наставникът на домакините даде почивка на един титуляр. Този път това бе германският национал Тони Кроос, а извън групата останаха още наказаните Даниел Карвахал и Рафаел Варан.

На пейката за пореден път бе закотвен Марсело, докато в атака гостите разчитаха на Гарет Бейл, Винисиус и Бензема.

Първата възможност обаче се откри пред Дани Себайос, който пропусна да се възползва от грешка на гостите още в третата минута, а малко след това той и Карим Бензема не успяха да се възползват от разбърквания след два поредни ъглови удара.

Малко след това френският нападател бе близо до ефектно попадение след пас на Себайос, но в 30-ата минута откри резултата, след като засече остро центриране на Регилон.

Голът бе шести за Бензема в последните му шест срещи за Реал.

До почивката гостите не успяха да създадат нито една добра възможност, а след нея Тибо Куртоа се намеси решително само веднъж.

Десет минути преди края Реал нанесе своя съкрушителен удар, след като гостите сгрешиха при едно центриране на Марко Асенсио и Винисиус безпроблемно направи резултата 2:0.

Малко преди това Мариано Диас замени Бензема, завръщайки се на терена след двумесечно възстановяване от травма, а в последната минута на редовното време оформи класиката, засичайки с плонж отлично центриране на друга резерва – Иско.

Така Реал влезе в серия от пет победи във всички турнири преди очакваните с голям интерес мегадербита с Барселона и Атлетико Мадрид, които ще се играят съответно в сряда от 22:00 часа и в събота от 17:15.

РЕАЛ МАДРИД - АЛАВЕС 3:0
1:0 Бензема 30'
2:0 Винисиус 80'