ШОК В МАНЧЕСТЪР: „Принцовете“ подчиниха Юнайтед и вече гледат към четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първата загуба на Солскяер дойде в най-лошия момент, червен картон на Погба, две травми и два гола смълчаха „Олд Трафорд“

Дебютната загуба на Оле Гунар Солскяер начело на Манчестър Юнайтед дойде в най-неподходящия момент, защото момчетата му отстъпиха с 0:2 у дома пред ПСЖ в първия осминафинален сблъсък между двата тима от Шампионската лига.

Временният наставник на „червените дяволи“ имаше 10 победи и реми преди двубоя с „принцовете“, но сега записа най-тежкото домакинско поражение на Юнайтед в Европа във фазата на преки елиминации, а освен това ще трябва да реди състава си за реванша без Пол Погба, който бе изгонен в края на мача.

За него от редиците на домакините заради травми отпаднаха Матео Дармиан, Маркос Рохо и капитанът Антонио Валенсия, докато поради същата причина от строя на гостите липсваха звездите Неймар и Единсон Кавани.

На вратата им пък бе италианският ветеран Джанлуиджи Буфон.

Той получи най-много аплодисменти по време на загрявката и се превърна в едва четвъртия играч, който започва мач от Шампионска лига на възраст над 41 години, след Александър Шовковски, Марк Шварцер и Марко Балота.

Освен това, Джиджи записа своя мач №121 в най-престижния клубен турнир на УЕФА, заемайки десетата позиция по участия за всички времена, макар че единствен в класацията не е печелил трофея.

Любопитен факт е, че той дебютира в Шампионската лига малко повече от месец преди нападателят на домакините Маркъс Рашфорд да се роди.

Срещата на „Олд Трафорд“ започна с аплодисменти в памет на починалия футболист Емилиано Сала, а веднага след първия съдийски сигнал двата тима се впуснаха в люта битка за всяка педя терен и в крайна сметка италианският арбитър Даниеле Орсато показа общо 10 картона.

В шестата минута Анхел Ди Мария, който се завърна в Манчестър, откъдето премина в ПСЖ, отправи първия опасен изстрел в мача, ала стреля над целта.

Домакините отговориха почти мигновено и след по-малко от 120 секунди Маркъс Рашфорд опита да изненада Буфон, но след намесата на ветерана топката излезе в корнер.

В 16-ата минута Пол Погба проби отлично в пеналта и опита прострелно центриране, ала Буфон се намеси авторитетно.

Веднага след това младият Пресел Кимпебме изчисти опасно подаване на Ашли Йънг, буквално от главата на връхлитащия Джеси Лингард.

В средата на първото полувреме гостите осъществиха една отлична атака, при която Юлиян Дракслер изведе Килиан Мбапе сам срещу Де Хеа, но френският национал не съумя да улучи вратата.

Малко по-късно Антони Марсиал получи контузия, но остана на терена до паузата, а впоследствие Ашли Йънг, който вече имаше жълт картон, избута своя бивш съотборник Ди Мария в предпазната ограда, но се размина с официално предупреждение.

После пък травма получи и Джеси Лингард, който поиска смяна и бе заменен от Алексис Санчес в добавеното време на първата част, когато Даниел Алвеш опита изстрел от свободен-удар, но над целта.

Така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката, когато стана ясно, че Марсиал също няма как да продължи и той отстъпи мястото си на Хуан Мата за втората част.

Тя започна със силни минути за ПСЖ и в 52-ата „принцовете“ отправиха първия си точен удар към вратата.

Той бе отправен от Мбапе и спасен с вещина от Де Хеа, а след последвалия корнер ПСЖ откри резултата.

Точен в 53-ата минута бе Кимпембе, който засече от воле центриране към далечната греда на Ди Мария и вкара дебютния си гол за „принцовете“ в своя 97-ми мач с екипа им.

Веднага след това Алвеш можеше да удвои, ала Пол Погба блокира силния му изстрел, а в 60-ата минута шампионите на Франция нанесоха своя втори и решителен удар.

Тогава Ди Мария центрира прострелно в пеналта, където Мбапе засече от движение и направи резултата 2:0 със своя четвърти гол в Шампионската лига този сезон.

Не след дълго той можеше да вкара и петото си попадение, тъй като бе изведен сам срещу Де Хеа, но реши да го прехвърля и испанският национал спаси инстинктивно с една ръка.

След това Юнайтед се опита да върне понед един гол, но не успя, а за капак звездата на тима Пол Погба бе изгонен в края заради втори жълт картон и ще пропусне реванша.

ПСЖ пък се превърна в първия френски тим, спечелил като гост в „Театъра на мечтите“ след 14 опита – 10 поражения и 4 ремита.

Нещо повече, преди срещата на този стадион домакините допуснаха едва две попадения през целия сезон в Шампионската лига, но „принцовете“ остават най-резултатните гости в надпреварата, като вече имат 19 реализирани попадения далеч от дома в турнира.

В крайна сметка „червените дяволи“ записаха най-тежката си загуба на международната сцена вкъщи и ще трябва да гонят дивото в реванша срещу ПСЖ.

Двубоят в Париж е на шести март от 22:00 часа, а преди него на Юнайтед предстоят дербита с Челси и Ливърпул.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ПСЖ 0:2

0:1 Кимпембе 53'
0:2 Мбапе 60'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Йънг, Баи, Линдельоф, Шоу, Матич, Ерера, Погба, Лингард, Марсиал, Рашфорд;

ПСЖ
: Буфон, Бернат, Кимпембе, Тиаго Силва, Дани Алвеш, Керер, Верати, Маркиньос, Ди Мария, Дракслер, Мбапе;

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира