Малко не стигна на ЦСКА за обрат срещу Раковски

Двубоят продължи повече от два часа и предложи много емоции

Волейболистките на ЦСКА бяха близо, но не успяха да обърнат Раковски и загубиха с 2:3 (-16, -18, 15, 23, -14) гостуването си в Димитровград за първия мач можду двата тима от турнира за Купата на България.

Реваншът е на 27 февруари в столичната зала „Васил Симов“.

Двубоят продължи повече от два часа, като предложи много емоции и напрегнати моменти. В първата част гостенкнките бяха равностойни само до средата на гейма, след което димитровградчанки отбелязаха пет поредни точки и поведоха с 20:15. Това бе решителен момент и те спечелиха първата част.

Във втората част домакините започнаха с 4:0. До края на гейма те диктуваха играта и заслужено поведоха с 2:0. "Червените" обаче показаха, че няма нда се дадат без бой. В третата част на свой ред те намериха верния ритъм и поведоха със 7:4 и 16:11. Въпреки всички опити на домакините да стопят разликата, това не им се отдаде и гостенките надделяха.

Четвъртата част бе много оспорвана, като резултатът вървеше точка за точка до 15:15. В този момент димитровградчанки пробиха посрещането на „червените“, реализираха три последователни точки и се откъснаха с 18:15. Те продължиха да водят до 23:21, след което отстъпиха фронта. ЦСКА отбеляза четири последователни точки и преклони домакините, като спечели гейма и докара мача до решителен тайбрек.

В петата част драмата бе пълна. Съставът на ЦСКА поведе с 11:6, но не успя да затвори гейма в соя полза. Последва пълен обрат и триумф за Раковски с 16:14 и 3:2.