Без да блести Реал М открадна победата от Аякс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът влезе в историята с първия отменен гол от ВАР в Шампионската лига

Реал (Мадрид) спечели с 2:1 гостуването си на Аякс от 1/8-финалите в Шампионската лига. Нападателят на гостите Карим Бензема откри в 60-ата минута, а Хаким Зиех изравни в 75-ата. Успехът за "белите" донесе Марко Асенсио 120 секунди преди края на редовното време.

Домакините играха фантастично, но пропиляха няколко много добри възможности да отбележат. Веднъж и гредата спаси Тибо Куртоа.

Успехът на чужд терен обаче прави испанците фаворит за класиране напред. Реваншът е на 5 март в Мадрид.

Двубоят на ст. "Йохан Кройф" пък ще остане в историята, като първият от Шампионска лига, в който гол беше отменен след намесата на системата ВАР. Тя беше въведена за мачовете от тази фаза на турнира и първи от нея си "изпатиха" холандците.

Реал можеше да поведе в 14-ата минута. Винисиус преодоля двама защитници и стреля по диагонала. Андре Онана обаче направи страхотно спасяване. В 26-ата Душан Тадич получи чудесен пас и успя да пробие в наказателното поле на гостите. Сърбинът обаче загуби равновесие и нанесе изстрел, падайки. Топката мина над вратата.

Десет минути по-късно Хаким Зиех остана в очи с Тибо Куртоа. Той обаче не успя да го преодолее. В 37-ата минута вратарят на Реал не успя да улови топката и тя попадна в Николас Таяфико, който с главя я насочи в мрежата. След консултация със системата за видеоповторение съдията Дамир Скомина отмени попадението. Вижда се, че Тадич е в активна позиция и пречи на Куртоа.

В края на първото полувреме Душан Тадич направи нов пропуск.

През втората част гостите вдигнаха темпото. В 51-ата минута Лука Модрич пусна хитър пас към Дани Карвахал. Защитникът подаде към непокрития Карим Бензема, който отправи изстрел по земя от около 12 метра. Вратарят Онана обаче спаси.

В 60-ата минута гостите поведоха в резултата. Винисиус проби в наказателното поле и подаде към Карим Бензема, който шутира покрай вратаря Онана - 0:1.

Домакините успяха да изравнят в 75-ата минута, когато Хаким Зиех прати топката неспасяемо във вратата на Тибо Куртоа. Само четири след това резервата Марко Асенсио стреля от воле от границата на наказателното поле, но топката прелетя покрай лявата греда.

В 87-ата минута Реал отново вкара. Асенсио засече прекрасно подаване на Карвахал отдясно и оформи крайния резултат.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АЯКС: 24. Онана, 12. Мазрауи, 4. Де Лихт 17. Блинд, 31. Талифико, 21. Де Йонг, 6. Ван де Беек, 20 Шьоне, 22. Зиех, 10. Тадич, 7. Нерес

РЕАЛ МАДРИД: 25. Куртоа, 2. Карвахал, 4. Рамос, 6. Начо, 8. Кроос, 9. Бензема, 10. Модрич, 11. Бей, 14. Каземиро, 23. Регулион, 28. Винисиус