ОГРОМНА ДРАМА! Славия със зрелищен обрат срещу Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Радослав Кирилов герой за "белите" на "Овча Купел"

Славия спечели с 3:2 домакинството си на Черно море от 22-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха с гол на Чунчуков. След това Цветомир Панов и Дани Кики се разписаха за "моряците". В герой за "белите" се превърна новото попълнение Радослав Кирилов, който вкара две попадения за 11 минути в края на мача.

Двубоят беше първи на "Овча Купел" след 548 дни. Успехът е първи за Славия през пролетта, след като в миналия кръг отборът загуби с 0:1 при гостуването си на Ботев Пд. Черно море пък стартира ударно с 2:0 срещу ЦСКА, но сега и късметът не покри варненци.

"Белите" се изравниха по точки - 28 с осмия Ботев Враца, докато "моряците" остават на шестата позиция с 34.

Мачът започна отлично за Славия. Още в 9-ата минута домакините поведоха с гол на Цветелин Чунчуков. Ашковски беше изпуснат по десния фланг и отправи силен удар към вратата, но Китанов изби. Топката попадна в Чунчуков, който не сгреши за 1:0.

В 15-ата минута Китанов спаси удар на Ради Кирилов. Малко след това Ашковски стреля с глава отблизо, но топката премина над напречната греда.

Половин час след началото на мача треньорът на гостите Илиан Илиев извърши принудителна смяна - на мястото на Жоржиньо влезе Мартин Минчев.

Черно море изравни в 33-ата минута. Ндонгала подаде към Цветомир Панов, като засече топката от движение и я прати в мрежата - 1:1. Удар на Мирослав Енчев беше спасен от Георги Георгиев в 40-ата минута.

Четири след това Дани Кики направи обрата пълен. Георги Илиев се възползва от грешка на "белите", остана сам срещу вратаря, но реши да комбинира с Кики, който влизаше в наказателното поле и и той се разписа на празна врата за 2:1.

Десетина минута след почивката Славия можеше да изравни. Чунчуков овладя на гърди след центриране, завъртя се към вратата и шутира, но топката срещна страничния стълб.

В 68-ата минута пък грешка на защитата в бяло позволи на Ндонгала да стреля от 4-5 метра. Вратарят на Славия Георги Георгиев се хвърли самоотвержено на пътя на топката и спаси.

Домакините поискаха дузпа в 77-ата минута, когато Дарко Тасевски падна в наказателното поле, но реферът прецени, че нарушение на Цветомир Панов срещу македонеца няма.

Страхотно изпълнение на Радослав Кирилов в 81-ата минута направи резултата 2:2. 120 секунди след изтичане на редовното време Кирилов го направи отново! Той беше оставен непокрит в наказателното поле и се разписа още веднъж, с което донесе победата на Славия!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 13. Георги Георгиев, 27. Ранди Онуоха, 3. Тейнур Марем, 38. Млен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 11. Радослав Кирилов, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 37. Стефан Ашковски, 14. Дарко Тасевски, 9.  Цветелин Чунчуков

ЧЕРНО МОРЕ: 36. Георги Китанов, 2. Цветомир Панов, 33. Мирослав Енчев, 4. Виктор Генев, 41. Юго Кононго, 38. Аристоте Ндонгала, 21. Георги Илиев, 7. Патрик Андраде, 99. Дани Кики, 11. Жоржиньо, 10. Радослав Василев