В Италия впечатлени от Десподов, очакват да е титуляр в неделя

Той може да се превърне във важно оръжие за Маран в битката за оцеляване, пишат на Ботуша

Футболист номер 1 на България Кирил Десподов остави много добри впечатления с играта си при победата на Каляри над Парма миналия уикенд. Крилото влезе като резерва след почивката и помогна за обрата от 0:1 до 2:1, след който тимът от Сардиния се отдалечи от зоната на изпадащите.

В неделя на Десподов и компания им предстои тежко гостуване на Сампдория, а журналистът от centotrentuno.com Матео Зизола прави анализ на представянето на Кирил срещу Парма и прогнозира, че доскорошната звезда на ЦСКА може да получи титулярно място срещу Самп.

"Кирил Десподов е последното попълнение на Каляри от януарския трансферен прозорец. Роландо Маран му даде възможност да дебютира в Серия "А" на "Сан Сиро" срещу Милан, когато мачът вече беше загубен, но срещу Парма българският нападател получи първата си истинска възможност да покаже какво може", пише Зизола в материала си, който е публикуван и на български език.

"Дошлият от ЦСКА футболист вече е част от националния отбор на страната си и може да се превърне във важно оръжие за Маран в битката за оцеляване, особено сега, когато контузии и наказания намалиха конкуренцията за ролята на партньор на Леонардо Паволети в предни позиции.

Влизането на Десподов срещу Парма промени хода на мача по отношение на решителността в атака и движението без топка, което създаде много проблеми на противниковата защита. За 30-те минути, които имаше на разположение, Десподов даде положителни сигнали с отношението си и способността си да атакува вертикално свободните пространства.

Към това той прибави контролирана агресия и опита няколко трикови изпълнения, които раздвижиха играта в нападение на домакините, ориентирана почти изцяло към центрирания за Паволети, а не към разигравания по земята.

Разликата с Жоао Педро като партньор на Паволети беше видима: бразилецът предпочита да се връща назад, да получава топката на крак и да действа като типичен номер 10, докато Десподов обича да бъде търсен на скорост, за да използва бързината и техниката си", анализира италианският журналист.

В заключение, той подчертава, че Маран има още един силен коз за неделния мач срещу Сампдория в лицето на Десподов и има всички основания да се очаква, че българинът е готов да блесне.