Левски лети към титлата! Васил Божков дойде, видя и победи ЦСКА! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Малоумен автогол реши дербито, ЦСКА с 10 души повече от полувреме, фантастичен Ники Михайлов

Левски спечели първото дерби с ЦСКА за календарната 2019 година - „сините” се наложиха с 1:0 над своя съперник, като единственото попадение в двубоя от 23-ия кръг на първа лига падна в края на първото полувреме и бе куриозен  автогол на Стивън Перейра. ЦСКА игра цяло полувреме с човек по-малко, след като Едвин Джеси бе изгонен с директен червен картон в 43-ата минута. Така Левски вече води с 55 на 53 победи в пряко си съперничество с ЦСКА. Освен това „сините” изместиха „армейците” от второто място в класирането, като и двата тима имат по 48 точки. Лидер в класирането е Лудогорец с 53.

Първите минути на двубоя на националния стадион „Васил Левски” бяха равностойни, като битката взимаше превес и липсваха чистите положения.

В средата на полувремето  „армейците” създадоха две добри положения, но първо Али Соу не успя да затрудни Ники Михайлов от малък ъгъл, а няколко минути по-късно отбраната на Левски не бе концентрирана и изпусна гамбиеца, който стреля неточно.

Евандро получи контузия и в 38-ата минута трябваше да бъде заменен принудително.

В 43-ата минута Иван Горанов и Едвин Джеси влязоха в борба за топката, след което играчът на ЦСКА избута капитана на Левски, но вече без топка, за което реферът му даде червен картон.

Ситуацията за „армейците” се влоши още повече в добавено, когато Паулиньо центрира за Станислав Костов, но нападателят бе изпреварен от Перейра, но играчът на ЦСКА вместо да избие, прати с глава в мрежата зад Черниаускас.

Левски влезе със самочувствие в мача след почивката и още в 47-ата минута бе много близо до увеличаване на преднината си. Бодуров опита да овладее, но Мариани успя да му откраден топката, при последвалия удар Черниаускас успя да избие. Добавка направи Станислав Костов, но Чорбаджийски изби от голлинията.

Левски доминираше на терена след почивката, като за дълги периоди се задържаше в половината на ЦСКА, а гостите рядко стигаха до атака в половината на „сините”.

В 76-ата Тиаго изпълни корнер, топката бе отклонена към Бодуров, но той не успя да намери очертанието на вратата. В 84-ата капитанът на ЦСКА се контузи сам и Любослав Пенев трябваше да прави втора принудителна смяна.

В добавеното време „армейците” можеха да стигнат до изравняване след отличен пробив на Жоржиньо, но Ники Михайлов се намеси класно и изби с една ръка.