Перфектен Ливърпул унищожи Байерн и е на 1/4-финал в Шампионска лига! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотална доминация на англичаните в турнира - 3 от 3 срещу германски отбори

Ливърпул спечели с 3:1 гостуването си на Байерн Мюнхен и продължава към 1/4-финалите на Шамипионска лига. Първият мач завърши 0:0. Садио Мане на два пъти и Върджил Ван Дайк се разписаха за гостите, а Жоел Матип си заби автогол.

Успехът на Ливълпул затвърди тоталната доминация на английските отбори над германските. В следващата фаза на турнира продължават още Тотнъм, който на два пъти победи Борусия Дортмуд, и Манчестър Сити, изхвърлил Шалке. Място на 1/4-финалите си спечели и Манчестър Юнайтед, след впечатляващ обрат срещу ПСЖ.

Мърсисайдци изиграха почти перфектен мач, в който тактиката на Юрген Клоп работеше безотказно. Не ги сломи дори една от малкото грешки, довела до изравняването, а през второто полувреме  пропуснаха да запишат още по-изразителен резултат.

Баварците поискаха дузпа в 10-ата минута. Роберт Левандовски получи пас зад защитата. Върджил ван Дайк му отне топката. Полякът се свлече на земята и претендираше, че е избутан в гръб, но реферът беше категоричен - нарушение няма и даде знак играта да продължи.

Три след това Ливърупл загуби капитана си. Джондан Хендерсън се контузи и беше заменен принудително с Фабиньо.

Първата опасност пред вратата на домакините дойде в 25-ата минута. Опасен шут на Фирмино мина встрани от вратата. Секунди по-късно Мане вкара. Той се възползва от грешка на вратаря Мануел Нойер, който незнайно защо беше излязъл да го посрещне на границата на наказателното поле, завъртя се и го прехвърли - 0:1!

В 34-ата минута Робертсън получи подаване от Мане в наказателното поле на Байерн и стреля, но този път Нойер беше на мястото си.

Байерн успя бързо да се върне в мача. В 39-ата минута Гнабри центрира остро във вратарското поле, където Жоел Матип засече топката и си отбеляза автогол за 1:1.

Минута преди края на първото полувреме баварците си спечелиха фаул на добра позиция пред наказателното поле. Давид Алаба стреля, но ударът му не успя да затрудни Алисон.

Ливърпул можеше да отбележи втори гол в 49-ата минута. Тогава гостите организираха бърза контраатака, Салах напредна с топката в крака и стреля, Нойер обаче спаси.

След час игра Гнабри отправи прострелно подаване в полето на Ливърпул, където Левандовски и Хамес Родригес се разминаха с топката и пропуснаха да вкарат втори гол за домакините.

В 69-ата минута гостите отново поведоха. Върджил ван Дайк вкара с глава след центриране от корнер - 1:2.

Ливърпул не се върна да брани резултата, нещо повече - продължи да атакува и на няколко пъти създаде сериозна суматоха пред Нойер.

Гостите стигнаха до още едно попадение. Разписа се отново Мане в 85-ата минута. Салах подаде към сенегалеза, а той с глава порази вратата на Байерн - 1:3 и всичко приключи.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАЙЕРН: 1. Мануел Нойер, 13. Рафиня, 8. Хави Мартинес, 5. Матс Хумелс, 27. Давид Алаба, 4. Никлас Зюле, 22. Серж Гнабри, 7. Франк Рибери, 11. Хамес Родригес, 6. Тиаго Алкантара, 9. Роберт Левандовски

ЛИВЪРПУЛ: 13. Алисон, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робертсън, 66. Трент Алекснадър-Арнолд, 7. Джеймс Милнър, 32. Жоел Матип, 5. Доржиньо Вайналдум, 14. Джордан Хендерсън, 11. Мохамед Салах, 9. Роберто Фирмино, 10. Садио Мане