Левски пусна три гола, но победи Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две дузпи и червен картон видяха зрителите в Стара Загора, Сейдахмет и Унтоджи дебютираха за "сините"

В тренировъчно темпо Левски спечели с 4:3 гостуването си на Верея от последния редовен кръг на Първа лига. Зрителите на стадиона в Стара Загора видяха две дузпи, автогол и червен картон.

С гол за "сините" се завърна Валери Божинов. Разписаха се още Давиде Мариани, Серджиу Буш и Станислав Костов. Автогол си заби Нуно Рейш, а новото попълнение Лола и Денислав Станчев оформиха крайния резултат.

Левски влезе в двубоя с поразклатено самочувствие, след загубата с 0:2 от Лудогорец на стадион "Георги Аспарухов" в миналия кръг. Треньорът Георги Дерменджиев пък беше принуден да прави промяна в последния момент, след като Давид Яблонски вдигна висока температура в навечерието на мача. На негово място в центъра на отбраната се появи Живко Миланов.

Гостите вкара четири гола, а можеха да отбележат още толкова. Притеснителното за тях обаче е, че допуснаха три попадения, както и начина, по който го направиха - след груби индивидуални грешки, като при последното Верея беше с човек по-малко на терена.

Левски се втурна в атака още от първия съдийски сигнал и в 3-ата минута Станислав Костов намери начин да стреля към вратата на Верея, но ударът му беше блокиран. Шест след това добра комбинация между Серджиу Буш и Костов, завърши с подаване към Давиде Мариани, чийто шут обаче беше спасен от Генадий Ганев.

В 14-ата минута Костов се размина с топката на границата на наказателното поле след добро подаване на Буш отдясно. Отново Костов можеше да вкара в 25-ата минута, но отличната намеса на Ганев му попречи.

Логичното се случи в 27-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за нарушение на Рюстемов срещу Буш. Мариани застана зад топката и не сбърка - 0:1.

Минута по-късно резултатът изненадващо беше изравнен. Нескопосан опит на Нуно Рейш да изчисти центриране на Ковальов прати топката в мрежата на Николай Михайлов. Това беше и първо попадение за Верея от началото на пролетния дял на шампионата и общо десето от началото на сезона.

Левски не чака дълго преди да поведе отново. В 33-ата минута най-добрият на терена през първата част Серджиу Буш овладя топката след центриране от корнер и простреля вратаря на домакините - 1:2.

В 38-ата минута и голмайсторът на "сините" Станислав Костов се разписа. Асистенцията беше Живко Миланов, който направи отлично включване в атака. Малко преди почивката Буш можеше да покачи на 1:4. Вместо да шутира, нападателят пробва пас към далечната греда, където обаче нямаше негов съотборник.

Секунди след подновяването на играта Буш получи извеждащ пас от Костов и остана очи в очи с вратаря Ганев, но не успя да го преодолее. В 56-ата минута нов студен душ обля "сините". Новото попълнение на домакините Лола направи безпомощен вратаря Николай Михайлов с удар в далечния ъгъл - 2:3.

Гол на Левски беше отменен отменен в 65-ата минута. Шут на Буш беше отбит отразен от  стража на Верея, след което Костов прати топката в мрежата. Реферът обаче беше вдигнал високо своя флаг за засада. Пет след това гостите получиха право да изпълнят втора дузпа. Гавазава игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон, а Валери Божинов вкара от бялата точка. Преди изпълнението нападателят имаше кратък диалог с Давиде Мариани, който очевидно трябваше да бие и тази дузпа, но в крайна сметка остави топката на Валери. За него това е първо попадение след завръщането му в клуба.

В добавеното време на срещата Денилав Станчев се възползва от заспалата защита на "сините" и оформи крайния резултат.