ОБЗОР: Монтана се спъна в Добруджа и изостана на 12 точки от лидера

Царско село мина лесно през Балчик, Локо (Сф) стигна само до 1:1 с Несебър, вижте резултатите от днешните мачове тук...

Монтана допусна шокираща загуба с 1:2 от Добруджа у дома. Тимът на Ферарио Спасов поведе с гол на Айтов в 11-ата минута, но не успя да ударжи аванса си. Григоров изравни от дзупа в 37-ата минута, а Кабобола донесе успеха на последния в класирането четвърт час преди края.

Така след 21 кръга Монтана вече изостава на 12 точки от лидера Царско село в класирането на Втора лига. Столичани спечелиха с 3:1 гостуването си на Черноморец (Балчик) и изглеждат недостижими на върха девет кръга преди края на сезона.

Локомотив (София) стигна само до 1:1 с Поморие в "Надежда". Столичани могат да съжаляват повече, че не стигнаха до успеха, тъй като имаха инициативата през по-голямата част от срещата. Двата тима си размениха по едно попадение в рамките на една минута в средата на първата част. Бекир Расим откри за гостите, но Джихат Кямил изравни.

Интересна продължава да бъде битката за третото място, в която са замесени Арда и ЦСКА 1948. Стамен Белчев дебютира с успех начело на кърджалийци и този уикенд ще се опита да затвърди отличните първоначални впечатления, когато тимът му гостува на Локомотив (Горна Оряховица).

Футболистите на Петко Петков пък ще пътуват за Разград, където ги чака тежка визита на борещия се за оцеляването си дубъл на шампиона Лудогорец.